Ürün Test 31 OCAK 2016 / 10:05

Küçük, hafif, rahat ve kullanımı kolay

Eğer telefon görüşmelerinizi Bluetooth kulaklıkla yapan birisiyseniz ve küçük, hafif, rahat, kullanımı kolay, ses kalitesi yüksek bir kulaklık bulamadıysanız biraz da bütçeniz varsa Jabra’nın Eclipse modeli tam size göre.

Genelde Bluetooth kulaklıkla telefon görüşmesi yapmayı (özellikle kalabalık yerlerde) pek seven birisi sayılmam. Bunun en önemli nedenlerinden birisi yolda yürürken ya da araba kullanırken kendi kendine konuşuyormuş gibi görünmek değil elbette. Şarj süresi uzun, ses kalitesi iyi, hafif ve kulağıma taktığımda beni rahatsız etmeyecek bir kulaklık şimdiye kadar bulamam en büyük neden. Jabra’nın Eclipse modeli ilk geldiği zaman Bluetooth kulaklıklara olan önyargım ön plana çıkarak bu da diğer kulaklıklar gibidir dedim. Kulaklığı bir süre kullandıktan sonra Bluetooth kulaklıklarla ilgili tüm fikirlerim değişti.

İlk olarak şunu söylemem gerekiyor, Jabra Eclipse çok hafif ve kulağa tam bir uyum sağlıyor. Bazen kulakta olduğunu unutacak derecede rahat bir kulaklık. İkincisi ise kulaklığın ses kalitesi. Kulaklığın çok temiz ve kaliteli bir sesi var. Kullanımı da çok kolay, şarj etmek için kulaklığı istasyona takıyorsunuz kullanmak istediğinizde kulaklığı istasyondan aldığınızda otomatik olarak çalışmaya başlıyor ve telefonla bağlantıyı kuruyor. Üzerinde açma kapama düğmesi yok. Telefonu eşlerken NFC özelliğini kullanabiliyor ya da istasyonun altında “Jabra” yazan düğmeye üç saniye boyunca basarak kulaklığı eşleşme moduna getiriyor ve telefonla eşleştirebiliyorsunuz. Şarj seviyesini istasyonun üzerindeki LED’in rengine göre görebiliyorsunuz. Kulaklığı kulağınıza taktığınızda bir kere hafifçe tıkladığınızda size pil durumunu söylüyor. Çağrı geldiğinde yine kulaklığa hafifçe bir kere tıkladığınızda çağrıyı yanıtlayabiliyorsunuz. Ya da “answer” demeniz gerekiyor. Çağrıyı reddetmek istediğinizde de “ignore” demeniz gerekiyor. Kulaklığa iki defa üst üste hafifçe tıkladığınızda iPhone’da Siri’yi, Android telefonlarda ise Google Now’ı açıyor. Kulaklığın içinden farklı boyutlarda kulaklık uçları çıkıyor kulağınıza en uygun olanı deneyerek buluyorsunuz.

5,5 gram olan kulaklık yaklaşık 10 saatlik konuşma süresi sağlıyor. Sonuç olarak 499 TL’lik fiyat etiketine sahip olan bu ürün, kaliteli bir kulaklık arayışında olanlar için uygun bir çözüm oluşturuyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN