Ürün Test 04 EKİM 2015 / 22:18

Kulaklık kablolarından kurtulun

Kulaklık kabloları… Cebimizde bir yolunu bulup, o daracık alanda nasıl düğümlenmeyi başarıyorlar çözmek mümkün değil. Mobil cihazlar için kullandığımız kabloların düğümlenmesinden veya karışmasından rahatsızsanız, Bluetooth bağlantılı kulaklıkları kullanmanızı tavsiye ederiz. Philips’in SHB7250 model kulaklığı kablolardan kurtulmanıza imkan sağlayan, Bluetooth destekli bir ürün. Şimdi bu ürünü biraz daha yakından tanıyalım.

Çok hafif
Kulaklıklar, ne kadar ergonomik olursa olsunlar yeterince hafif değillerse belirli bir süre takıldıktan sonra kafanın üst kısmında ağrı yapmaya başlıyorlar. Philips SHB7250 ise son derece hafif yapısı ve kullanılan malzeme sayesinde en ufak bir rahatsızlık vermiyor. Kafanın üst kısmına denk gelen bölüm, deriyle kaplanmış. Hoparlörlerin bulunduğu bölümler ise üzeri deri kaplı süngerlerle bezenmiş; kulağı olduğu gibi içine alıyor.
Kulaklığın sol tarafında NFC bölümü yer alıyor. Telefonumuzu buraya dokundurarak çok hızlı bir şekilde bluetooth bağlantısını kurabiliyoruz. Ses açma - kısma, çağrıya cevap verme, kulaklığı açma – kapama gibi kontroller sağ tarafa yerleştirilmiş. Ürünün üzerinde yer alan mikrofon sayesinde çağrılara cevap verip, görüşme de yapabiliyoruz. Üstelik mikrofon kalitesi gayet başarılı.


Bas kalitesi “mükemmel” olmasa da…
Ürünün Neodimyum mıknatıslı sürücüleri 8 ila 23.000 Hz arasına tepki verebiliyor. Her ne kadar bas tarafında 8 Hz gibi düşük bir değere inebiliyor olsa da bu noktalardaki başarısının çok üst seviye olduğunu söylemek doğru olmaz. Derin bas ağırlıklı müziklerde ufak çaplı cızırtılara sebep olacaktır. Fakat diğer tüm müzik türlerinde yüksek ses seviyesi ile tatmin edici sonuçlar edilebiliyor. Tizler ve ortalar gayet başarılı.
Ürünü ister kablolu, ister kablosuz olarak kullanabiliyoruz. Kablosuz kullanımda 11 saatlik bir müzik çalma süresi bulunan SHB7250, kablolu olarak kullanıldığında sonsuza kadar müzik dinlenebiliyor.
ETİKETLER : 1040
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN