Ürün Test 04 KASIM 2012 / 17:11

Kurumsal diskinizi nasıl alırdınız?

Kingston’ın kurumsal sınıf E100 katı hal diski, veri merkezleri gibi 24/7 açık ve çalışır durumda olması gereken kritik görevlerdeki ortamlar için ideal bir çözüm sunuyor.

Bu hafta sizler için teste aldığımız en önemli ürün bir katı hal diski. Kingston SSD E100, 200 GB. Ürün, kesintisiz çalışma için etkileyici dayanıklılığı ve güvenilirliği elektrik kesintisi desteğiyle bir araya getiriyor. E100, 30K program/silme döngüsüyle, diğer tipik SSD’lerin 3K program/silme döngüsüne kıyasla 10 kat daha fazla dayanıklılık sunuyor.
Bir SF-2500 kurumsal sınıf işlemci, maksimum okuma/yazma performansı ve dayanıklılık DuraWrite ve gelişmiş hata düzeltmesi için RAISE teknolojilerini içeriyor. Büyük veri gruplarında yaşanan hızlı okuma/yazma performansı gecikmeleriyle E100 sunuculardaki IO gecikme darboğazlarının çözülmesine yardımcı oluyor. Mevcut donanım altyapısı kullanılarak desteklenen sanal sistemlerin sayısını artırarak daha büyük kurumsal sanallaştırma projelerinin gerçekleştirilebilmesini sağlıyor. Fiyat performans olarak alınabilecek en iyi ürün bu diyebiliriz. Ancak SSD teknolojileri hala çok pahalı ve fiyata baktığınızda çok pahalı algısına kapılabilirsiniz, aman dikkat.

Bir bakışta Kingston SSDNow E100 200GB

Nedir: 200 GB kapasiteli katı hal diski
Artıları: Çok kullanıcılı ortamlar için yüksek IOPS, kendi kendini şifreleyen sürücü, ücretsiz teknik destek ile üç yıl garanti.
Eksileri: Hala kurumsal kullanımlar için yeterli olmayan depolama kapasitesi.
Fiyatı: 400 GB kapasiteli modelin Amazon.com indirimli fiyatı 1,376.21 dolar.
ETİKETLER : Sayı:894