Ürün Test 15 NİSAN 2013 / 08:14

Kurumsal tabletin zirvesi

HP, iş dünyası için üretilen 9.2 mm’lik yepyeni tabletiyle 2013 yılına damga vurmaya hazırlanıyor.

Aynı zamanda dizüstü bilgisayar olarak da kullanılabilen tablet ElitePad 900 kurumsal tablet kullanıcıları için melez bir çözüm olarak ön plana çıkıyor. Tablet dışında smart jackets arayüzü ile dizüstü bilgisayar işlevini de kolaylıkla gören cihazın Windows 8 işletim sistemiyle yüklü geldiğini de belirtmek gerek. HP’nin yeni Windows 8’li tableti ElitePad 900, bilgisayar dünyasının en etkili dönüşümlerinden birini gerçekleştiriyor. İşletmelere ve kurumsal kullanıcılara yönelik tasarlanan tablet, sıradan tabletlerin ötesine geçerek dizüstü bilgisayar olarak da kullanılabiliyor.
İş dünyasının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan ElitePad 900 akıllı tasarımı, üstün dokunma deneyimi ve işlevsel kullanımıyla yazılım ve donanım seçeneklerinin en iyilerini sunuyor. Tabletin öne çıkan bir diğer özelliği ise CNC işlemeli alüminyum ve Corning Gorilla Glass 2 gibi şık ve kaliteli malzemelerin kullanımıyla sağlamlık ve güvenlikten ödün vermemesi. Toplantı odasından depoya, eğitimden sağlık sektörüne kadar tüm alanlarda, her türlü çalışma ve seyahat şartlarına uyum sağlayan ve dayanıklılık gösteren tablet; titreşim, toz, nem, yükseklik ve yüksek ısı gibi 810G askeri dayanıklılık standartlarını karşılayan mühendislik unsurlarıyla donatılmış ve bu alanda yapılan testlerden geçer not almış bir ürün.

Düşük hacim, yüksek etki
Gücünü ve hızını Intel’in CloverTrail Atom Z2760 işlemcisinden alan tablet, 2 GB’lık sistem belleği ve 64 GB’ye kadar çıkabilen depolama alanı içeriyor. 115 bin saatlik testler ve kapsamlı tanılama işlemlerinin sonucu olarak ortaya çıkan iki hücreli polimer piller ise HP uzun ömürlü pilin sunduğu üç yıl dayanabilirlik özelliği sayesinde, kullanıcıları pil değiştirme telaşından kurtarıyor. Sıradan tabletlerin dönüşümünü tetikleyen bu cihaz, Smart Jackets adı verilen akıllı aksesuvarlarıyla donatıldığında, yaratıcılıkla işlevselliği ikiye ayrılan tek bir vücutta buluşturuyor ve klavye, SD kart okuyucu, USB ve HDMI eklentileriyle özel kullanım ihtiyaçlarına göre özelleştirilip yapılandırılabiliyor.

Bir bakışta ElitePad 900

Nedir: Windows 8’li melez tablet
Artıları: Kurumsal tabletler arasında performansıyla öne çıkıyor.
Eksileri: Smart Jacket ile birlikte ağır bir sabit cihaz haline dönüşüyor.
Fiyatı: 999 dolar artı KDV. (Kurumsal toplu alımlarda fiyat değişkenlik gösteriyor.)
ETİKETLER : Sayı:917
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN