Ürün Test 15 HAZİRAN 2015 / 10:55

Logitech’ten ağır, oturaklı bir fare

Logitech'in MX Master model amiral gemisi faresi, tanıtımının hemen ardından BTnet ofisine geldi.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki MX Master kesinlikle hafif veya küçük bir  fare değil. Yıllar boyunca 20 liralık, 10 gram ağırlığındaki fareleri kullanmış olanlar alışmakta ilk etapta zorluk çekebilirler. Ortalamanın üzerindeki ağırlığıyla "sağlam" bir imaj çizen MX Master, ergonomisiyle büyülüyor. Avuç içinin oturacağı kısım bir hayli yüksek yapılmış ve baş parmak için de bir "yatış" bölümü hazırlanmış. Böylece fare avucu tam olarak dolduruyor ve kullanmaya alıştıktan sonra vücudumuzun bir parçası haline geliyor.

Bir garip tekerlek

MX Master'ın en dikkat çekici özelliği ise tekerleği. Eski Logitech farelerde (G500 mesela) tekerleği ister serbest dönüş olarak kullanabiliyorduk, ister standart bir şekilde çevirdikçe boş dönmeyi engelleyen mekanizmayı aktifleştiriyorduk. Bu aradaki geçişi, farenin orta kısmında yer alan mekanik buton ile gerçekleştiriyorduk. Herhangi bir web sayfasında yavaş yavaş aşağı gitmek için mekanizmayı aktif olarak kullanırken, dev gibi bir sayfasında en üstten en aşağı gitmek için butona basıp, tekerleği serbest bırakıp, tekerleği çeviriyorduk.

İkinci  tekerlek ile daha kolay gezinme

Logitech MX Master'ın sol tarafında, baş parmağın uç kısmına gelecek bir mini tekerlek daha yer alıyor. Standart ayarlarda sağa ve sola scroll olarak çalışan bu tekerlek, istediğimiz takdirde farklı işlevler kazanabiliyor. Ben ofiste yoğun bir şekilde müzik dinleyip video - oyun yayını izlediğim için buraya ses ayarını atadım

Son söz

Logitech MX Master, şu zamana kadar kullandığım en kaliteli ofis faresi. Ergonomisi harika, işlevleri gayet başarılı, malzeme kalitesi ise mükemmel. 300 TL'lik fiyat etiketi ilk bakışta can sıkabilir fakat fiyatının hakkını verdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.
ETİKETLER : 1026
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN