Ürün Test 02 EYLÜL 2013 / 08:12

Lumia tasarımında devrim

İnce tasarımı ve alüminyum gövdesi ile göz dolduran Nokia Lumia 925 güçlü görüntüleme teknolojisi ile de rakiplerinden ayrışıyor.

Eylül ayının ilk haftasında satışa sunulması beklenen Nokia Lumia 925 test merkezimize ulaştı. Cihaz, Lumia 920’nin yeni sürümü aslında ve o cihazla ilgili yapılan tüm eleştiriler bu üründe giderilmiş. Öncelikle daha metalik bir görüntü isteyen kullanıcılar için cihaz alüminyum bir kasaya büründürülmüş. Cihazın ağırlığı ciddi oranda azaltılmış ki bu da tek elle kullanımlarda cihazın elde daha rahat durmasını sağlıyor. Eksik olan birçok uygulama yeni yazılım güncellemesiyle eklenmiş. Bizim en beğendiğimiz uygulama Data Sense oldu diyebiliriz. Zira bu uygulama ile WiFi ve GSM şebekelerinden ne kadar veri aktarımı yaptığınızı görebiliyor ve veri paketinizi aşmamak için gerekli ilk adımı atmış oluyorsunuz. Ayrıca Data Sense ile hangi uygulamanın ne kadar veri kullandığını da görmek mümkün. Bu da çok fazla veri tüketen ve sizin için vazgeçilmez olmayan uygulamaları cihazınızdan kaldırmanız anlamına gelebilecek.
Yeni nesil görüntüleme yazılımı ve gelişmiş lens teknolojisiyle Nokia Lumia 925, düşük ışıklı ortamlarda da kaliteli fotoğraflar ve videolar çekmenin yolunu açıyor. Lumia 925 aynı zamanda Nokia Smart Cam uygulamasıyla, arka arkaya 10 kare çekmenizi ve bu kareleri daha sonra Best Shot ve Action Shot uygulamalarıyla dilediğiniz gibi düzenlemenizi sağlıyor. Nokia Glance Screen özelliğine de sahip olan Nokia Lumia 925, kilit ekranını açmadan, telefon kullanılmadığında da saati ve pil seviyesini görebilmeye imkân tanıyor. Nokia Lumia 925 diğer Lumia cihazlarında olduğu gibi Mix Radio uygulaması ile kullanıcılarının 12 milyon şarkıya ücretsiz ulaşmasını sağlıyor. Nokia Müzik servisi olan Mix Radio zengin içeriği ve farklı türlerdeki birçok listeyi müzik severlere sunuyor. Ayrıca Lumia 925 HERE Drive+ ile HERE Maps gibi navigasyon servislerini de barındırıyor.
Nokia Lumia 925’in 16 GB ve 32 GB olarak iki seçeneği bulunuyor. 16 GB ise siyah-beyaz-gri renk alternatifi ile 32 GB ise sadece siyah renkte olarak satışa sunulacak.

Bir bakışta

Nedir: Windows işletim sistemine sahip yeni nesil akıllı telefon.
Artıları: Bir önceki ürüne ek tüm özellikler.
Eksileri: Büyük ekran sevmeyenler aman dikkat.
Fiyat: 16GB-1.399 TL, 32GB-1.549 TL. (Vodafone’a özel fiyatlar)

Nokia Lumia 925

 

 
ETİKETLER : Sayı:936
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN