Ürün Test 23 OCAK 2016 / 17:37

Maksimum veri aktarım hızı

USB belleklerin evrimi geçtiğimiz yıllara kadar biraz yavaş ilerlemiş olsa da USB 3.0'ın çıkışından sonra gidişatın biraz daha hız kazandığını söylememiz mümkün. Özellikle mobil tarafta USB 2.0 bağlantısının yeterlilik sağlayamaması, USB 3.0'ın girişinin çok geniş olması sebebiyle hızlı bir şekilde USB 3.1'e geçiş yaşanıyor. USB 3.1, bu yıl içerisinde ciddi anlamda yaygınlık kazanacak bir bağlantı türü olabilir. Zira bu bağlantı arabiriminin veri ve güç aktarımı tarafında ciddi avantajları bulunuyor. Elbette ki USB 3.1 arabirimini kullanan bellekler de piyasaya çıkmaya başlıyor. Kingston'ın Savage serisine dahil ettiği USB 3.1 belleği ise test merkezimizin konuğu oluyor.
Gayet küçük bir yapıda olan HyperX Savage USB 3.1 bellek, kolayca cepte taşınabilir, hatta anahtarlığa bağlanabilir. Oyunculara hitap eden bir tasarıma sahip olan ürünün kapağı, kaybolmaması için arka tarafına takılabiliyor.
USB Type-A bağlantı biçimini kullanan ürün, USB 2.0 ve USB 3.0 arabirimlerine sahip bilgisayarlarda da kullanılabiliyor. Tabii bu durumda USB 2.0'da performansı çok ciddi anlamda düşüyor. Fakat USB 3.0'da çok da fazla fark etmiyor. Yani eğer USB 3.0 bağlantınız mevcutsa böyle bir ürünü "USB 3.1'im yok, almasam da olur" diyerek elinizin tersiyle itmeyin. Cihazın performansını test sonuçlarının bulunduğu görselde görebilirsiniz.
Dosya aktarım hızı en yeni sabit disklerden yüksek, neredeyse standart SSD'ler hızında olan bu cihaz üzerinden oyun bile oynamanız mümkün. Hatta SSD'nizde yer yoksa ve mekanik sabit disk üzerinden yavaş bir şekilde oyunların açılmasını beklemek istemiyorsanız, SSD'nizi geliştirene veya üzerinde yer açana kadar bu USB belleği geçici olarak kullanabilirsiniz.
Bize incelemeye HyperX Savage USB 3.1 belleğin 128 GB'lik sürümü geldi. 128 GB'lik sürümün fiyatının 329 TL olduğu belirtiliyor. Ayrıca 64 ve 256 GB sürümleri de bulunuyor.
 
ETİKETLER : 1056 USB Kingston
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN