Ürün Test 19 MART 2017 / 14:44

Microsoft tasarım ve işlevselliği aynı potada eritti

Microsoft’un yeni ve verimli lazer teknolojisi BlueTrack ile gelen Designer Bluetooth Mouse raflardaki yerini aldı. Microsoft’un Bluetooth Smart ismiyle duyurduğu Bluetooth 4.0’a sahip Desinger Bluetooth Mouse’un bir USB alıcıdan bağımsız çalışabildiğini önceden ekleyelim. Üst segment kablosuz farelerde belirleyici bir özellik olarak görülen alıcıdan bağımsız kararlı çalışabilme özelliği Apple’ın Magic Mouse’larında uzun zamandır sunulan bir özellik.  Pek tabi Magic Mouse kullanıcılarının büyük oranda Apple ekosistemindeki kişisel bilgisayarları kullanması bu opsiyonu mümkün kılıyor. 
BlueTrack ile birlikte geliyor
BlueTrack, optik farelerin hayatımıza girmeye başladığı dönemden bu yana kadar şahit olduğumuz lazer keskinliği ve hassasiyet gelişiminin üst düzeye çıkarılmasına olanak sağlayan bir teknoloji olarak adlandırılabilir.  Son zamanlarda teknolojik ürünlerin günden güne mobilite kazanması kullanıcıların çok da uygun olmayan yüzeylerde fare kullanmasına sebep oluyor. Microsoft ise BlueTrack ile bu sorunu ortadan kaldırıyor ve kullanıcılar Designer Bluetooth Mouse ile hemen hemen her yüzeyde rahatça fare kullanabiliyor.
Designer Bluetooth Mouse ile birlikte pil kullanımı minimuma indiriliyor. Zira sahip olduğu BlueTrick sayesinde fare daha keskin lazer kullanarak fazla ışık tüketimini sıfıra indiriyor. 2 AAA alkalin pil ile çalışan farenin 6 aya kadar çıkabilen pil ömrünün, aynı segmentteki rakiplerini bu özelliği ile zorlayacağı aşikar. 
Günlük bilgisayar kullanma alışkanlıklarımızın değişmesi fareleri de tablet uyumlu hale getirdi. Microsoft ise Designer Bluetooth Mouse ile gerek tablet gerekse kişisel bilgisayarlarda kullanılan Android sürümlerine uyumluluk sunuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN