Ürün Test 07 OCAK 2013 / 08:00

Nokia Bros.

Nokia’nın iki yakışıklı kardeşi mobil pazarını sallamaya geldi.

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca sıkıntıya düşen, Pureview teknolojisiyle ürettiği cihazlarla bile kaybettiği pazarı geri alamayan Nokia, bu defa kararlı geliyor. Lumia ailesinin Windows 8 işletim sistemiyle donatılmış bu iki üyesi her anlamda son kullanıcının ilgisini çekecek gibi görünüyor.

Büyük ama gösterişli
Nokia Lumia 920, benzerlerine göre daha büyük bir ekrana sahip ve tek elle kullanımı imkânsıza yakın. Ancak büyük ekrana ihtiyaç duyan kullanıcılar bunu bir dezavantaj değil, avantaj olarak nitelendiriyor. Daha önceki ürünlerden çok iyi sonuçlar aldığımız pil ömrü de yine 920’nin zayıf olduğu noktalar. Bu ürün de diğer benzerleri gibi üst düzey kullanımda en fazla bir günlük kullanım olanağı sağlıyor.
Cihazın teknik özelliklerine girmeye çok niyetimiz yok. Farklı renk seçeneği, değişik aksesuvarlardan oluşan yan ürünleriyle Nokia Lumia 920, rakiplerinden bir adım önde yer alıyor. Windows 8, en büyük eleştiriyi yeterli sayıya ulaşmayan uygulamalarından alıyor. Ancak Nokia bu konuyu kendi içinde çözmüş. Nokia uygulama mağazasında navigasyon sisteminden, farklı tarzlarda fotoğraf ve video çekmeye yarayan lens uygulamalarına çok geniş yelpazede uygulamayı ücretsiz indirmek mümkün. Aman dikkat, ücretsiz uygulamalar arasında dolaşırken indirme işlemini WiFi üzerinden yapmıyorsanız kotanızı aşmamaya özen gösterin.

Sosyal ağlarda zayıf
Tabii Nokia’nın uygulamaları başarılı dedik. Ama Twitter, Facebook ve LinkedIn gibi sosyal ağ uygulamaları Windows 8’e bağlı olarak zayıf kalıyor. Bu uygulamaları yoğun olarak kullanan kullanıcıların ilk tepkilerinin de çok olumlu olduğunu söylemek mümkün değil.

Nokia Lumia 820 almak için 5 neden
21 Aralık’ta satışa sunulan, Windows Phone 8 işletim sistemine sahip Nokia Lumia 820 eşsiz ise yüksek performansı, renkli tasarım hikâyesi ve kompakt yapısı ile dikkat çekiyor. Nokia Lumia 820, ona sahip olmanız için size pek çok neden sunuyor. İşte bunların 5’i:
Değişebilir kapak, Nokia Lumia 820’nin değişebilir kapağı sadece telefonunuza renk katmakla kalmıyor, aynı zamanda telefonun kablosuz şarj edilmesini de sağlıyor. Bu kapaklar ayrıca, hafıza kartı desteği de sunuyor. Navigasyon, Nokia Lumia 820, eşsiz bir navigasyon özelliğine sahip. Kablosuz şarj, Nokia Lumia 820, Nokia kullanıcılarını kablosuz şarj özelliği ve bu özellikle kullanılabilen aksesuvarlarla da tanıştırıyor. Nokia Lumia 820’nizin kablosuz şarj kapağını takın, Fatboy şarj yastığının üstüne bırakın ve özgürlüğün keyfini çıkarın. Nokia müzik, milyonlarca şarkının bir tuş mesafede olduğunu düşünün; hem de 1 ya da 2 değil, tam 12 milyon şarkının. Windows Phone 8 işletim sistemi, çoğumuz evimizde ve işimizde Microsoft yazılımlı ürünler kullanıyoruz. Yarım kalan işlerimizi tamamlamak, süreçleri takip etmek ve yeni projeler oluşturmak için akıllı telefonumuzu kullanmak
hayal mi dersiniz? Nokia
Lumia 820 bu hayali gerçek kılıyor.

Nokia Lumia 820 özellikleri

Windows Phone 8 İşletim Sistemi
Akıllı Çekim destekli 8 MP kamera (Nokia Bilen Göz)
Mix Radio ile 12 milyon ücretsiz şarkı
XBox Live ile eğlenceli ve kaliteli oyunlar
1.5 Ghz çift çekirdek Snapdragon S4
4.3 inc AMOLED, Clearblack ekran
160 gr
1 GB bellek, 8 GB dahili hafıza
7 GB depolama alanı
ETİKETLER : Sayı:903
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN