Ürün Test 18 EYLÜL 2015 / 15:29

Note serisinin en yeni üyesi

Her ne kadar Samsung’un zorla, kafamıza vura vura akıllı telefonların ekranlarının büyümesine sebep olduğunu düşünsem de Note serisinin yeri benim için ayrıdır. Zira bu seri ile beraber firma, yepyeni bir kavram ortaya çıkardı: Phablet. Hem tablet hem de akıllı telefon ihtiyacını karşılayan bu cihazlar, özellikle uygun fiyatlı modelleriyle kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Bu işin ustası Samsung, yeni Note 5 phableti ile karşımızda.

Malzeme kalitesi farkı

Samsung’un uzun yıllar boyunca eleştiri almasına sebep olan plastik malzemesi önce Galaxy Alpha ile hafif metalle harmanlandı, sonra Galaxy S6 serisi akıllı telefonlarıyla beraber Gorilla Glass ve son derece sağlam bir metalle son halini buldu. Galaxy S6 ile Galaxy S5’in malzeme kalitesi karşılaştırılamayacak seviyede. Galaxy Note 4 ile Galaxy Note 5 arasında da benzer bir ilişki mevcut. Zira Samsung, Galaxy S6’da gerçekleştirmiş olduğu değişimi Galaxy Note 5’e de uyguladı. Çerçevesi kaliteli bir metalle kaplı olan Note 5, arka tarafında da şık görünen bir plastik kullanıyor.

Galaxy S6 donanımı

5.7 inçlik, 2560 x 1440 piksel AMOLED ekrana sahip olan Galaxy Note 5, donanımının büyük çoğunluğunu Galaxy S6’dan alıyor. Exynos 7420 çipsetini kullanan Galaxy Note 5, 4 GB RAM’e sahip. 32 ve 64 GB depolama seçenekleri bulunan ürün, arka tarafında S6’da kullanılan 16 megapiksellik harika kamerayı bulunduruyor. Renk kalitesi ve netlik konusunda çok başarılı olan bu kamera, 4K 30 fps veya Full HD 60 fps video kaydı alabiliyor. Optik görüntü sabitleme özelliği de cabası.

Tabii ki S Pen

Samsung Galaxy Note en dikkat çekici özelliği olan S Pen, elbette ki bu cihazda da yer alıyor. Cihazın kasasına kolayca yerleştirilen ve çıkarılabilen bu kalem, basıncı algılayan ucu ve yüksek performanslı ekranıyla beraber neredeyse gerçek bir kağıt – kalem ikilisi kullanıyormuş gibi hissettiriyor. S Note uygulamasıyla beraber telefonu gerçek anlamda bir not defterine çevirebiliyoruz.
ETİKETLER : 1039
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN