Ürün Test 21 ŞUBAT 2016 / 09:00

Oyun oynarken kablolardan kurtulun

Oyunlarda, özellikle online FPS oyunlarında sesin nereden geldiğini anlamak önemli. İyi bir kulaklıkla düşmanın ne yönden geldiği anlaşılabiliyorken tek kişilik oyunlarda da atmosferin daha iyi yaşanması sağlanıyor. Bu doğrultuda çevresel sesleri başarılı bir şekilde oyuncuya iletebilen kulaklıklar önem kazanıyor. Logitech G933 de oyunculara çevresel sesi, kaliteyle ve kablosuz olarak aktarmayı hedefleyen, biraz irice bir kulaklık.

Kulağı komple kavrayan pedler

Logitech G933, fazlasıyla ergonomik bir kulaklık. Sürücü bölümleri bir hayli büyük olan G933, biraz sertçe bir kumaş – sünger ped kullanıyor. Sert olması sayesinde kafada daha düzgün duran ürün, sol kulağın arkasında ses ayar, mikrofon ayar ve programlanabilir G tuşlarını barındırıyor. Bu G tuşlarına Logitech’in oyuncu yazılımı üzerinden çeşitli işlevler atamak mümkün.

Kafanın üst kısmına gelen yer, süngerle doldurularak kulaklığın son derece ergonomik olması sağlanmış. Günde yaklaşık 6 – 7 saat kullanmama rağmen en ufak bir rahatsızlık çekmedim, ağrıyla karşılaşmadım.

Sürücülerin bulunduğu kısımların dış tarafında birer tane kapak var. Bu kapaklardan birinin altına kablosuz alıcısı yerleştirilebiliyorken diğerinin içerisinde eskidiğinde kolayca değiştirilebileceğimiz batarya bulunuyor. Hazır batarya demişken ürünün micro USB üzerinden şarj olduğunu ve yaklaşık 8 – 10 boyunca aralıksız kullanılabildiğini belirteyim. Birazdan bahsedeceğimiz aydınlatması kapatıldığında ise 12 saate kadar kullanılabiliyor. Beraberinde gelen şarj kablosu ise şu zamana kadar gördüğüm en uzun micro USB kablosu olabilir.

G933’ü taktığımızda, kulak arkasına denk gelen kısımlarda ve dış tarafa doğru bakan aydınlatmalar mevcut. Bu aydınlatmaları da keyfi olarak Logitech G yazılımı üzerinden düzenleyebiliyoruz. Herhangi bir ekstrası yok.

Ürünün mikrofonu sol tarafta yer alıyor ve son derece iyi bir şekilde saklanmış. Mikrofonu yerine yerleştirildiğinde sesi otomatik olarak komple kesebiliyor, yerinden çıkardığımızda ise otomatik olarak açılabiliyor.

Ses kalitesi harika

Logitech G933’ün içerisinde 40 mm boyutunda ve 20 Hz ila 20 KHz sesleri verebilen sürücüler bulunuyor. Ses kalitesi ise gerçekten çok başarılı. Derin basları, net tizleri ve ortaları gayet temiz verebiliyorken ses seviyesini çok yüksek miktarlara çekmemize rağmen seste bozulmalara sebep olmadı. Çevresel ses efektini fazlasıyla başarılı sunabilen ürünün en çok DTS Headphone 7.1 – Super Stereo Wide modunu beğendik. Müziği dinlerken çok geniş bir ortamda dinliyormuş hissi verirken, oyunda da atmosferi en iyi şekilde hissetmemize olanak sağlıyor.

Her ne kadar Logitech G933 oyuncuları hedef alan bir ürün olsa da oyuncular haricinde de satın alınabilecek bir ürün. Malzeme kalitesi çok iyi, ses kalitesi harika, ergonomi muhteşem. Fakat fiyatı 800 TL seviyelerinde dolaşıyor. Bu noktada fiyatının biraz fazla olduğunu söyleyebiliriz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN