Ürün Test 14 EYLÜL 2015 / 00:26

Panasonic’ten kaya gibi Windows tablet

Ofis dışına çıkıldığı zaman iş amaçlı kullanılan elektronik cihazların dayanıklılık durumlarında değişikliğe ihtiyaç duyulabiliyor. Pek çok şirket, sahadaki elemanlarına tablet veya dizüstü bilgisayar sağlıyor. Kırılmaya son derece müsait ekranlara sahip olan tabletler, elden düşürülmesi halinde hem maddi zarara sebep oluyorken, işin devamlılığı konusunda da sıkıntı yaratıyor olması sebebiyle dikkatli kullanılması gerekiyor. Panasonic’in FZ-M1 model tableti ise düşürme veya ıslanma gibi durumlara ekstra dayanıklı olmasıyla dikkat çekiyor.

Nokia’yı tahtından eder

Sosyal medyada “en sağlam elektronik cihaz” olarak ün salmış olan Nokia 3310, Panasonic FZ-M1’in yanında çocuk oyuncağı kalıyor. Çevresi tamamen kauçuk - plastik malzemeyle kaplı olan FZ-M1’i öne veya arkaya doğru el ile bükmek mümkün değil. Evet, cihaz biraz kalın ama bu sayede yakaladığı dayanıklılık inanılmaz. 540 gram ağırlığında olan ürünün kolay bir şekilde taşınabilmesi ve bu sağlamlığına rağmen elden düşmemesi için arka tarafında elimize geçirdiğimiz kumaş bir aparat yer alıyor.

Windows 8.1 veya 7

7 inç boyutunda bir ekrana sahip olan Toughpad, içerisinde Intel’in Core i5 4302Y işlemcisini barındırıyor. 4 GB ve 8 GB hafıza seçeneklerine sahip olan FZ-M1, hafıza konusunda da 128 ve 256 GB seçeneklerini sunuyor. 802.11ac destekli kablosuz bağlantıya sahip olan ürün, Bluetooth aracılığıyla gerektiğinde klavye – fare ve hoparlör gibi cihazlara da kolaylıkla bağlanabiliyor. Ürün içerisinde Windows 8.1 işletim sistemiyle geliyor olsa da istendiği takdirde Windows 7 kurulu olarak alınabiliyor. Cihazı istersek Windows 8.1’den Windows 10’a da yükseltebiliyoruz.

8 saat aralıksız kullanım

Bir tane USB 3.0 bağlantısına sahip olan Toughpad arka tarafında 5, ön tarafında 2 megapiksellik kamera kullanıyor. 2 buçuk saatte tam şarj olan Panasonic tablet, yaklaşık 8 saat boyunca aralıksız kullanılabiliyor.
ETİKETLER : 1038
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN