Ürün Test 06 OCAK 2014 / 10:53

PDF dokümanlarınızı kolayca dönüştürün

ABBYY’nin PDF Transformer+ yazılımı dokümanlarınızı kolayca PDF’e ya da PDF’den diğer biçimlere dönüştürmenizi sağlıyor.

Adobe’un geliştirdiği PDF (Portable Document Format) sağladığı çeşitli faydalarla günümüzün en çok kullanılan doküman biçimlerinden biri haline geldi ve hem iş hem de özel hayatımızda sık sık kullanıyoruz. Bu yüzden PDF dokümanı üzerinde değişiklik yapmak, Word dokümanını PDF’e dönüştürmek ya da tam tersini yapmak birçoğumuzun sıkça karşı karşıya kaldığı bir durum. PDF dokümanlarını dönüştürmeyi ve bu dokümanlar üzerinde değişiklik yapmayı sağlayan ABBYY’nin PDF Transformer+ yazılımı sizler için inceledik.
ABBYY’nin OCR teknolojisini kullanan PDF Transformer+ oldukça kullanışlı bir arayüze sahip. Ürün ile PDF dosyaları kolaylıkla görüntülenebiliyor, bu dosyaların içerisinde arama yapılabiliyor, açıklama eklenebiliyor, düzenleme yapılabiliyor. PDF Transformer+ ile aynı zamanda Word gibi farklı biçimlerdeki dokümanlardan PDF dosyası oluşturulabiliyor. Aynı anda tek ya da birden fazla doküman PDF’e dönüştürülebiliyor. Yazılımın bizim en çok hoşumuza giden özelliği ise tarama yöntemiyle oluşturulan PDF dosyalarını dahi düzenlenebilir hale getirmesi oldu. Bu işlemi yaparken görselliği kesinlikle bozmuyor, sadece birkaç yerde harf hatası ortaya çıkıyor.
Yazılımın kullanımı da oldukça basit. Dönüştürmek istediğiniz dosyaya sağ tuşla tıklayıp açılan menüden yapmak istediğiniz işlemi seçebiliyorsunuz ya da yazılımı açarak burada bulunan seçeneklerden herhangi birisini kullanarak işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz.
PDF Transformer+’ın dikkat çeken bir diğer özelliği ise dönüştürme işlemlerini çok hızlı gerçekleştirebilmesi. Yazılım, yüksek boyutlu dosyalar hem PDF’e hem de PDF’ten diğer biçimlere beklediğimizden çok daha hızlı bir şekilde dönüştürebildi.
ABBYY’nin geliştirmiş olduğu doküman tanıma sistemi sayesinde doküman dönüştürülürken orijinaline sadık kalınıyor. Metin, kolonlar, başlıklar, fontlar, biçimler, tablolar ve resimler orijinal dosyadaki gibi değişmeden kalıyor. Doküman dönüştürülürken dilini seçmeniz gerekmiyor, yazılım otomatik olarak dokümanın dilini tanımlayabiliyor.
Ürünün hoşumuza giden diğer özelliği ise birden fazla PDF dokümanını tek PDF’te birleştirmesi oldu. Çoklu PDF dosyasını seçerek sağ tuşla tıklayıp birden fazla dosyadan PDF oluştur seçeneğiyle çok kısa süre içerisinde birleştirilmiş PDF dosyanız oluşturuluyor. MS Office ile bütünleşme özelliği sayesinde Office dokümanları içerisinden dönüşüm işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Ayrıntılı bilgi için: www.abbyy.com.tr
ETİKETLER : Sayı:953
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN