Ürün Test 29 KASIM 2015 / 17:00

Profesyonellere yönelik dizüstü bilgisayar

Günümüzde ofislerin pek çoğunda son kullanıcıya yönelik dizüstü bilgisayarların iş amaçlı kullanıldığını görüyoruz. İşin içerisinden daha uygun bir maliyetle çıkılması amacıyla tercih edilen son kullanıcı dizüstü bilgisayarları, yoğun kullanımda kolay bir şekilde eskirken profesyonel amaçlı yazılımlarda da yeterli performansı sağlayamıyorlar. Toshiba Tecra W50-A-114, yüksek performanslı ve aynı zamanda dayanıklı bir iş bilgisayarı.

Sağlam ve şık bir kasa
Ürün, klasik iş bilgisayarlarından biraz daha ince olsa da 35 mm kalınlığında ve 2.7 kilo ağırlığında. Tecra’nın kasası, klasik son kullanıcılara yönelik dizüstü bilgisayarlardan çok daha sağlam. Elimize aldığımızda kaliteyi kolayca fark edebiliyoruz.
Ürünün 15.6 inç boyutundaki Full HD TFT ekranı, yüzde 95 renk isabetiyle görsel tasarımcılarında ilgisini çekebilecek bir yapıda. Klavyenin hemen önündeki klavye ise tuşlarının rahatlığıyla büyük kolaylık sağlıyor. Neredeyse tam boy masaüstü klavyesi boyutunda olan bu klavyenin tuşları yüksek, aydınlatmalı ve sıvıya dayanıklı. Klavyenin ortasında bulunan TrackPoint, fare bulunmadığı takdirde Touchpad’e mahkum kalmamanızı sağlıyor. Touchpad’in sağ ve sol tuşları alt tarafta yer alıyorken üst kısma da bu tuşlar yerleştirilerek her iki şekilde kullanılabilmesi amaçlanmış. Touchpad’in hemen altında ise bir parmak izi okuyucu yer alıyor.
Kaportanın altına baktığımızda ise Intel’in 4’üncü nesil Core i7 4810MQ işlemcisini görüyoruz. Yüksek performans sergileyen bu işlemciye 16 GB RAM eşlik ediyor. RAM miktarı istendiği takdirde 32 GB’ye artırılabiliyor. Depolama alanı konusunda bir hayli cömert davranan Toshiba, Tecra W50-A-114’te 512 GB’lik bir SSD sürücü kullanmayı tercih etmiş.
Ürüne eklenen Nvidia Quadro K2100M grafik kartı, 3D tasarım ve görsel tasarım işleriyle uğraşan kullanıcıların işlerini ciddi anlamda hızlandırıyor.

TPM modülüyle dosyalar güvende
Tecra’nın üzerinde, sabit diskte özel şifrelenmiş bölüm açmamıza olanak sağlayan TPM modülü mevcut. Bu modül sayesinde önemli dosyalarımızı, bilgisayarımız çalınsa bile sabit diski başka bilgisayara takıp verilere ulaşamayacakları özel bir bölüm oluşturabiliyoruz. 
ETİKETLER : 1048
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN