Ürün Test 27 MART 2016 / 11:18

Samsung’un yeni Galaxy’si çok başarılı

Teknoloji devi Samsung, bildiğiniz gibi Galaxy S6 ve Galaxy Note 5 ile beraber kendi içerisinde bir devrim yaratmıştı. Artık telefonları ucuz plastikten ziyade metal ve cam kaplı kasa kullanıyordu. Şirket, Mobile World Congress ile beraber Galaxy S7 akıllı telefonunun tanıtımını gerçekleştirdi. Ürün Türkiye’de de satışa sunuldu. Galaxy S6’daki tasarım çizgisini koruyan şirket, elbette ki üzerine bir şeyler eklemiş. Test merkezimizin konuğu olan Galaxy S7’yi şimdi biraz yakından tanıyalım.

Hem şık, hem ergonomik

Samsung’un hali hazırda başarılı bir tasarıma sahip olan Galaxy S6’yı büyük oranda S7’ye aktardığını görüyoruz. S6 ile S7 arasındaki tasarımsal anlamda en büyük fark, S7’nin arka yüzeyinin eğimli olması. Böylece yeni S7 tasarımıyla telefon ele çok daha kolay oturuyor, daha rahat tutuluyor. Telefonun genel boyutlarına baktığımızda ise S6 ile arasında pek bir fark olmadığını görüyoruz. Cihaz, 7.9 mm kalınlığında ve 152 gram ağırlığında. Kenarları metalden yapılmış olan S7’nin arka tarafında da Gorilla Glass 4 kullanılmış. Böylece telefon kolay kolay çizilmiyor. Cihazın tasarımındaki en büyük yenilik ise suya dayanıklılık. IP68 sertifikası bulunan ürün, suda 1.5 metre derinliğe kadar kullanılabiliyor.

Ekran yine harika görünüyor

Samsung Galaxy S7’de de 2560 x 1440 piksellik bir AMOLED ekran kullanılmış. S6 serisine göre renk kalitesinde / isabetinde geliştirmeler yapan Samsung, piyasadaki en güzel görünen akıllı telefon ekranını ortaya çıkarmayı başarmış. Siyah renklerin gerçek anlamda siyah görünmesini sağlayan bu ekran, güneş ışığı altında da rahat bir şekilde okunabiliyor.

S7’nin iki farklı çipsetli modeli bulunuyor. Bize gelen ürün, Exynos 8890 Octa çipsetini kullanıyordu. 4 GB RAM’i ve 32 / 64 GB depolama alanı seçenekleri bulunan telefonun performansı görülmeye değer. Şu zamana kadar uygulama geçişlerinde ve açılışlarında en hızlı tepki veren telefonun Samsung Galaxy S7 olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Cihaz, leb demeden leblebiyi anlıyormuş hissi veriyor. Uygulama geçişlerindeki bekleme sürelerini neredeyse sıfıra indiren S7’yi performans anlamında çok beğendiğimizi söyleyebiliriz. Kullanırken, bir an HDD’li bilgisayardan SSD’li bilgisayara geçiş yaptığımı düşündüm.

Kamera, eşsiz

Samsung, ilginç bir değişiklik yaparak S6’daki 16 megapiksel olan kamerasını S7’de 12 megapiksel çözünürlüğe düşürmüş. Fakat piksel boyutu büyütülerek karanlıktaki fotoğraflarında daha iyi çıkması sağlanmış. OIS desteği bulunan arka kamera, az ışıktaki fotoğraf kalitesiyle göz dolduruyor. Gündüz çekimlerinde hali hazırda muhteşem işler çıkaran kamera, karanlıktaki çekimlerde rakiplerine ciddi fark atıyor. 4K video kaydı da alabilen ürünün ön tarafında da 5 megapiksellik bir kamera yer alıyor.
Android 6.0 işletim sistemiyle gelen Samsung Galaxy S7’nin içerisinde 3000 mAh’lik bir batarya yer alıyor. Bu bataryayla cihaz, 1 günün biraz üzerinde bir kullanım süresi sağlayabiliyor. Ekranda sürekli olarak bildirimlerin görünmesini sağlayan Always-On ekran özelliği kullanıldığında ise bu süre 1 güne kadar düşüyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN