Ürün Test 07 ŞUBAT 2016 / 06:40

Şarj problemi yaşayanlara taşınabilir batarya

Artık sadece akıllı telefonlarımızın değil, daha farklı cihazlarımızın da şarjlarıyla uğraşmak durumundayız. Bluetooth kulaklıklar, bluetooth hoparlörler, akıllı saatler ve daha pek çok taşınabilir cihaz, neredeyse günlük olarak şarj edilmeye ihtiyaç duyuyor. Fakat hepsini sürekli olarak şarj etmemiz elbette ki mümkün değil. Özellikle seyahate çıkıldığında veya uzun yola gidildiğinde ortaya çıkan şarj problemlerinin üstesinden gelen en iyi cihazlar olan taşınabilir şarj ünitelerine bir model de Tunçmatik'ten geliyor: Powertube 2.

Ürünü diğer şarj ünitelerinden farklı kılan yönü, tümleşik Lightning ve micro USB bağlantılarını üzerinde tümleşik olarak barındırıyor olması. Yan tarafındaki kauçuk kısımları dışarı doğru çektirerek bu kablolara kolaylıkla erişebiliyoruz. Bir tarafında micro USB, diğer tarafında Lightning (iPhone'lar, iPod'lar ve iPad'ler için) kablosu yer alıyor. Bu tümleşik kabloların hem avantajı, hem de dezavantajı bulunuyor. Avantajı, yanımızda ekstra kablo taşımaya gerek kalmadan, sadece Powertube'ü çantamıza atarak istediğimiz zaman şarj edebilmemiz. Eğer telefonunu çantasında taşıyan biriyseniz, çanta içerisinde ekstra kablo karmaşası istemeyebilirsiniz. Powertube'ün yaklaşık 10 cm'lik kabloları işinizi fazlasıyla görecektir.Cihazın içerisinde 6000 mAh gücünde bir Samsung batarya bulunuyor. Bu batarya ile güncel iPhone'ları (6 / 6S) yaklaşık 3'er kere şarj etmek mümkün. Android telefonlar için ise 2'şer kere dememiz doğru olabilir. Tunçmatik'in bu taşınbilir şarj cihazı, yaklaşık 140 TL fiyat etiketine sahip.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN