Ürün Test 07 EYLÜL 2015 / 01:34

Ses iyi, malzeme kötü

Akıllı telefonlarla müzik dinlerken kullandığımız kulaklıklar konusunda en büyük sıkıntı elbette ki kablolar. Cepte kendi kendine düğümlenmeyi başarabilen kulaklık kabloları, telefonun 3.5 mm girişine takıldığı takdirde cihazın cebe konmasını da engelleyebiliyor. Bu tip durumların yaşanmaması için en iyi çözüm ise bluetooth destekli kulaklıklar. Philips’in SHB5500 modeli, müziği kablosuz olarak sunmayı hedefleyen uygun bir kulaklık.

Oldukça hafif

Philips SHB5500, neredeyse tamamen plastikten oluşuyor. Sadece kulaklara oturacağı kısımlara derimsi bir malzeme yerleştirilmiş ki kulaklarımızı acıtmasın. Kafanın üst kısmına gelen bölümünde herhangi bir ekstra ergonomi sağlayacak bir sünger filan yok. Haliyle bir süre kullandıktan sonra kafanın üst kısımda ufak çaplı acıya sebep olabiliyor. Ayrıca malzeme kalitesi olarak da pek tatmin edici olduğunu maalesef söyleyemeyeceğim.

Ürün, tüm akıllı telefonlara ve tabletlere bluetooth üzerinden bağlanabiliyor.

Ses kalitesi başarılı

Ürün, 10 ila 22.000 Hz arasındaki sesleri verebiliyor. 30 mW gücündeki neodmiyum sürücüleri, oldukça başarılı bir ses kalitesi sunabiliyor. Tiz sesler tertemiz duyuluyorken bas sesler de beynimize işleyebiliyor. Yalnız bir eşik var ve o eşiğin altında kalan frekanstaki derin baslarda ses seviyesini biraz yüksekte tutarsak bir anda seste bozulmalar meydana gelmeye başlıyor.
ETİKETLER : 1037