Ürün Test 18 EYLÜL 2015 / 15:31

Ses sisteminizi kablosuzlaştırın

Hazır müziğin çoğunlukla akıllı telefonlardan dinlendiğinden bahsetmişken bir ürün incelemesine daha yer verelim. TP Link Bluetooth Music Reciever, 3.5 mm ses jakı kullanan ses sistemlerini bluetooth destekli ses sistemine dönüştüren bir cihaz.

Çok küçük

Sadece 6.5 cm çapında olan bu minik cihazın önce arka tarafına micro USB bağlantısıyla gücü veriyoruz. Sonrasında yine arka tarafındaki 3.5 mm bağlantısını alıp, ses sistemimizin 3.5 mm veya kompozit ses girişine takıyoruz. Akıllı telefonumuzun bluetooth’unu açıp, TP Link Bluetooth Music Reciever’a bağlanıyoruz. Bu bağlantıyı kurduğumuz andan itibaren telefonda açtığımız tüm müziklerin veya videoların sesleri direkt olarak ses sistemimizde çalmaya başlıyor. Üstelik ürünün NFC desteği de var. Sadece telefonumuzu Bluetooth Music Reciever’a dokundurmamızla beraber saniyeler içerisinde ses sistemine bağlantı kurabiliyoruz.

Ürünün tek dezavantajı biraz düşük olan volümü. Bilgisayarımın ses sistemine bağladığımda bilgisayarımın yaklaşık 3’te 1’i kadar ses alabildiğimi gördüm. Sesi çok daha fazla açarak bu sorunun üstesinden gelebiliyoruz fakat eğer sesi açık unutursak da bilgisayara döndüğümüzde apartmanı inletme ihtimalimiz bulunuyor. Bu sorunu, ürünü bilgisayarın ses kartına bağlayıp, ses sistemine çıkışı ses kartı üzerinden vererek çözdüm. Tabii bu durumda da bilgisayarın açık durması gerekiyor.

TP Link’in bu ürünü 85 TL’lik fiyat etiketiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Eğer güçlü bir ses sisteminiz varsa ve telefonunuzu sürekli kabloyla bağlıyorsanız, bu ürünle beraber hem telefonunuzun 3.5 girişinin ömrünü uzatmış olursunuz hem de bağlanmanız çok daha kolay bir hal alır.
ETİKETLER : 1039