Ürün Test 03 AĞUSTOS 2015 / 10:06

Skype görüşmelerinde maksimum netlik

Windows Live Messenger’ın yaygın olduğu bir dönem son derece yaygın olan web kameraları, Windows Live Messenger’ın yaygınlığını yitirmesiyle beraber neredeyse ortadan kalktı diyebiliriz. Günümüzde Skype, görüntülü görüşmenin önemini koruyorken diğer taraftan webcam ihtiyacına sebep olan Twitch gibi yepyeni servisler var. Logitech C920 ise şu anda Türkiye’de satılan en iyi web kameralarından biri.

Monitörün kenarına takmalık

C920’yi ister monitörümüzün yan tarafına takarak, ister altına tripod yerleştirerek, istersek de direkt masanın üzerine koyarak kullanabiliyoruz. Kameranın üst ve ayak kısımları bükülerek şekil verilebiliyor. Böylece kamerayı istediğimiz şekilde konumlandırıp, yerleştirebiliyoruz.

15 megapiksellik bir sensöre sahip olan C920, her iki yanında yer alan mikrofonlar sayesinde konuşmalarımızın karşı tarafa stereo ulaşmasını sağlayabiliyor. C920, görüntü kalitesi konusunda son derece başarılı. Full HD 30 fps kayıt alabilen cihaz, az ışıkta bile iyi işler çıkarabiliyor.

Zum ve yüz takip uygulamaları

Cihazın optik zumu bulunmasa da megapiksel bolluğu sayesinde görüntü kalitesinden ödün vermeden dijital zum yapabiliyor. Kamera kontrollerinden rahatlıkla ayarlayabileceğimiz zum miktarının yanı sıra istediğimiz takdirde kameranın yüzümüzü takip etmesini de sağlayabiliyoruz.

Günümüzde Twitch.tv sitesi üzerinden yayın yapan pek çok oyuncu, ekranda kendi görüntülerinin yer alması için birer webcam kullanıyor. Şu anda piyasadaki en iyi webcamlerden biri olan Logitech C920’yi, hem yoğun bir şekilde görüntülü görüşme yapan kullanıcılara hem de Twitch’te yayın yapan oyunculara rahatlıkla tavsiye edebiliriz.
ETİKETLER : 1032
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN