Ürün Test 10 ŞUBAT 2014 / 08:17

SSD+HDD ikili sürücü WD Black2 markası altında buluştu

2.5 inç sürücü, dizüstü bilgisayarların, hepsi bir arada ve tek yuvalı sistemlerin en üst seviye yükseltmelerinde, maksimum performans ve veri kontrolünü sağlamak için 120 GB SSD ve 1TB sabit sürücüyü bir araya getiriyor.

Western Digital depolamada önemli bir yenilik olan 2.5 inçlik 120 GB katı hal sürücüsü (SSD) ile 1 TB sabit diski (HDD) birleştirerek güçlü bir ikili sürücü çözümü WD Black2 ikili sürücüyü üretti. Dizüstü bilgisayarların, küçük form faktörlü masaüstü bilgisayarların ve tek yuvalı ve hepsi bir arada (AIO) sistemlerin hem SSD düzeyinde performansını hem de HDD kapasitesini yükseltmek isteyen tüketiciler ve hizmet sağlayıcılar için çok uygun olan WD Black2 ikili sürücü, tek bir kablo aracılığıyla sisteme bağlanıyor ve geleneksel 9.5 mm’lik yuvalara da uygun.

İkisi bir arada
Meraklılar, yaratıcı uzmanlar, oyun sevenler ve PC toplayıcılar için tasarlanan WD Black2 ikili sürücü, toplam sürücü kapasitesini, performansı ve güvenilirliği artırırken verilerin nasıl ve nerede depolanacağına karar verme esnekliği getiriyor. Hem flash disklerin hem de manyetik disklerin avantajlarından yararlanan WD Black2 ikili sürücüler, veri kullanımını SSD’den HDD’ye aktararak SSD’nin dayanıklılığını ve ömrünü artırıyor. Kullanıcılar verileri daha iyi kontrol ediyor ve bulut depolama ihtiyacı ile masrafından kurtuluyor.
WD Black2 kaşe algoritmaları içermiyor ve SATA 6 Gb/saniye arayüz hızından yararlanıyor.
Eski SATA konektörlü standart 9.5 mm, 2.5-inç biçim faktörüyle paketlenmiş olan WD Black2 ikili sürücü, Windows XP’den Windows 8.1’e kadar uzanan popüler PC işletim sistemleriyle de uyumlu.

Bir bakışta WD Black2

Nedir: Hem SSD hem de HDD depolama olanağı sunan ikili depolama ünitesi
Artıları: Hızlı ve yüksek kapasitede depolama olanağı. 5 yıllık sınırlı garanti.
Eksileri:
Fiyatı: 2.5 inç 120 GB SSD + 1 TB HDD WD Black2 ikili sürücü, model WD1001X06XDTL 430 dolar + KDV.
ETİKETLER : Sayı:958
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN