Ürün Test 13 ARALIK 2015 / 15:40

Sürekli kayıt için özel depolama birimi

Masaüstü bilgisayarlarımızda kullandığımız sabit diskler, kullanıcılara maksimum performansın yanı sıra uzun yıllar kullanılabilme imkanı vadediyor. Bu sabit diskler, Windows kontrolü altında gerektiğinde kendini kapatabiliyor, kendini boşa alabiliyor. Kullanıldığı zaman da vitesi 7200 rpm’e takıp en hızlı şekilde okumayı ve yazmayı gerçekleştiriyor.
Sabit diskler bilgisayarlarda ağırlıklı olarak film, fotoğraf, müzik ve oyun depolamak için kullanılıyor. Bilgisayarların yüksek ön belleği sayesinde (4, 8, 16 GB RAM) sabit disklerden veri tek seferde okunup, birkaç dakikalık video görüntülenebiliyor; ikinci yüklemeye / okumaya gerek kalmadan dakikalarca oyun oynayabiliyoruz.
İşte bilgisayarlar sabit diskleri bu şekilde kullanıyor. Dolayısıyla sabit disklerin çoğu bu tip kullanımlar için hazırlanıyor. Güvenlik kameraları ise hiç ara vermeksizin, 7/24, düşük bir hızda kayıt yapıyorlar. Sürekli kayıt, bilgisayarlar için hazırlanan sabit diskleri gereksiz bir şekilde yorup hızlı bir şekilde eskitebilir. WD, Purple serisi modelleriyle sabit disklerini sürekli kayda uygun hale getiriyor.

Dışarıdan bakınca…
…klasik bir sabit diskten farkı bulunmayan ürün, 3.5 inç formunda. Sata 3 arabirimini kullanan ürün, klasik Sata güç bağlantısını kullanıyor. Bize incelemeye gelen ürün 4 TB depolama kapasitesine sahip. WD Purple’ın 1, 2, 3, 4, 5 ve 6 TB depolama kapasitesine sahip modelleri bulunuyor. Her birinin önbelleği 64’er MB.
WD Purple’ı sürekli kayda uygun hale getiren özelliği ise IntelliPower özelliği. Değişken dönüş ve aktarım hızlarının yanı sıra farklı bir önbellek algoritmasına sahip olan WD Purple, aynı zamanda gereğinden hızlı dönmeyerek güç tasarrufu da sağlıyor.
WD Purple, çok sayıda kamerayla, çok sayıda depolama birimi yuvası içeren sistemlerde rahatlıkla kullanılabiliyor. WD’nin sitesinde WD Purple sayfasına girdiğimizde hangi depolama birimini kullanmamız gerektiğini ve ne büyüklükte bir depolama alanına ihtiyacımız olduğunu hesaplayabilen bir sistem bulunuyor. Kamera sayısı, saklanacak gün, video formatı, çözünürlük ve saniyedeki kare sayısı girilerek hesaplanabilen “ihtiyaç” aracı işinizi kolaylaştıracaktır.
WD Purple 4 TB, 600 TL civarında bir fiyat etiketine sahip. Klasik 4 TB sabit disklerden sadece yüzde 5 daha pahalı olan WD Purple’ı kamera sistemleri için kullanmanızı tavsiye ederiz.
ETİKETLER : 1050
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN