Ürün Test 02 KASIM 2015 / 09:04

Tabletiniz klavyesiz kalmasın

Son dönemlerde iyiden iyiye yetenek kazanan mobil cihazlar, bazı noktalarda PC’leri aratmaz oldu. Artık pek çok işimizi Windows platformuna bile ihtiyaç duymadan gerek iOS, gerek Android yüklü tabletler üzerinden gerçekleştirebiliyoruz. Fakat yıllardır kullanmaya alıştığımız kontrol biçimimiz var ve dokunmatik ekranlı cihazlar henüz bu alışkanlığımızı yıkabilmiş değil: Klavye ve fare. Logitech’in K480 model klavyesi, bir bilgisayardan ziyade mobil cihazlara hitap eden bir ürün.
Şık tasarımlı, kolay taşınabilir
Logitech K480, standart bir klavyede bulunan neredeyse tüm tuşları üzerinde barındırıyor. Sadece numerik klavye, Insert – Page Down tuşlarının bulunduğu bölüm ve hemen üzerindeki Print Screen – Scroll Lock – Pause tuşları eksik. Geri kalan tüm standart PC klavyesi tuşları (F tuşları dahil) K480 üzerinde mevcut. Back, Enter, Shift, Tab, Caps Lock ve Alt tuşları, PC klavyelerindeki gibi büyük boyutlarda. Yarısından kesilmiş Enter tuşuyla karşılaşmamak güzel.
Tuş yüksekliği standart PC klavyelerinden alçak fakat dizüstü bilgisayarlarda kullanılan klavyelerden yüksek. Bu haliyle yazı yazmanın son derece rahat ve keyifli olduğunu söylememiz mümkün. Bu klavye ile tabletiniz e-posta, internette sörf, sohbet gibi işlerinizi çok çok daha hızlı yapmanız mümkün. Beni yazı yazma konusunda 3 – 4 kat hızlandırdığını çok rahat söyleyebilirim. Ürünün Türkçe karakter desteğinin bulunduğunu da belirtmeden geçmeyelim.
Ürünün üst kısmında minik bir “hendek” yer alıyor. Bu boşluğa mobil cihazımızı ister dik, ister yatay olarak yerleştirebiliyoruz. Cihazımızın zarar görmemesi için bu kısım kauçuk bir madde kullanılarak hazırlanmış. Tabletimizi veya akıllı telefonumuzu bu bölüme yerleştirip bluetooth üzerinden bağlandığımız anda ortaya minik bir dizüstü bilgisayar çıkıyor.
3 cihaz arasında kolay geçiş
Bluetooth üzerinden bağlantı kuran Logitech K480, 3 ayrı bluetooth profiline sahip. Sol tarafında yer alan buton sayesinde bu üç profil arasında kolayca geçiş yapabiliyoruz. Mesela 1. profile masaüstü bilgisayarımızı, 2. profile tabletimizi, 3. profile ise akıllı telefonumuzu atadık. Sol taraftaki butonu 3’e çektiğimiz anda telefona, 1’e çevirdiğimiz anda ise masaüstü bilgisayara komutlarımızı veriyor olacağız.
Gelelim K480’in tek dezavantajına. Ürün maalesef 2 tane kalem pille çalışıyor. Böyle güzel bir cihazın dahili, şarj edilebilir bataryasının olmasını isterdik doğrusu. 
ETİKETLER : 1044
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN