Ürün Test 23 TEMMUZ 2015 / 14:05

Tanklı yazıcıyla kartuş derdine son

Ofislerin en önemli ihtiyaçlarından biri olan yazıcılar, genellikle kartuş / toner ihtiyaçları sebebiyle fazlasıyla pahalıya gelebiliyorlar. Yazıcı üreticileri son derece uygun fiyata sundukları yazıcıların kartuşları için genelde neredeyse yazıcının kendisi kadar para talep ediyor olmaları, elbette ki can sıkıcı bir durum. Özellikle yoğun bir şekilde yazıcı kullanan ofisler, kartuş ve toner masraflarıyla boğulabiliyorlar. Yazıcı kullanımı yoğun olan ofisler için en iyi çözüm ise tanklı yazıcılar. Epson L565 de mürekkep masrafını bir hayli düşüren, tanka sahip bir yazıcı, tarayıcı ve faks.

Kağıt haznesi üst kısmında yer alan Epson L565, ön yüzeyinde minik bir LCD panel ve kontrol tuşlarını barındırıyor. Üst tarafında yer alan kapak açılarak tarama işlemi gerçekleştirilebildiği gibi basit kağıt taramaları için kapağın üst kısmında bulunan belge girişini de kullanabiliyoruz. Ufak boyutlardaki bu yazıcıyı her yere sığdırmanız mümkün.

Mürekkep püskürtme teknolojisi

Epson L565, standart mürekkep püskürtme teknolojisini kullanan bir hepsi bir arada yazıcı. Kartuş yerine mürekkep tankı kullanıyor olması ise en büyük avantajı. Kartuş kullanmaması, cihazın çok daha hesaplı olmasını sağlıyor. Ürün dakikada 4.5 sayfa renkli, 9.2 sayfa siyah beyaz çıktı alabiliyor. 5760 x 1440 DPI çözünürlükte baskı yapabilen L565, haznesinde 100 kağıt bulundurabiliyor.

Ürünün tarayıcısı 1200 x 2400 DPI çözünürlükle tarama gerçekleştirebiliyor. Tek taraflı tarama yapabilen ürün, tarama kalitesi konusunda başarılı. Taramanın yanı sıra faks ve fotokopi işlevlerine de sahip olan ürün, kablosuz veya kablolu ağlara bağlanarak ortak yazıcı olarak kullanılabiliyor. Tabii istediğimiz takdirde kutusundan çıkan USB kablosunu kullanarak bilgisayarımıza direkt olarak da bağlayabiliyoruz. USB bellek desteği ise ne yazık ki bulunmuyor.
ETİKETLER : 1031
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN