Ürün Test 13 ARALIK 2015 / 15:34

Tek SDXC kartta 512 GB kapasite

Fotoğraflarımızı ve videolarımızı büyük oranda akıllı telefonlarımızla çekiyor olsak da pek çok kişi çok daha kaliteli görüntü elde etmek için fotoğraf makinelerini ve video kameraları tercih ediyorlar. Lens takılabilen, akıllı telefonlara göre iri sensörlü, flaşlı makinelerle elbette ki hala çok daha kaliteli fotoğraf ve video çekilebiliyor.

Gelişen teknoloji, hem hareketli hem de hareketsiz görsel medyaların çok daha yüksek çözünürlüklü, çok daha yüksek kalitede oluşturulmasını sağlıyor. Elbette ki bu kalite ve çözünürlük beraberinde büyük dosya boyutlarını da getiriyor. Büyük dosya boyutu demek, daha uzun kayıt süresi demek. Bu noktada kameramızda veya fotoğraf makinemizde kullandığımız depolama biriminin alanı kadar hızı da önem taşıyor. Kingston’ın 512 GB’lik SDXC kartı, yüksek depolama alanının yanı sıra performans da vadediyor.

Küçük dev
Kingston’ın 512 GB’lik SDXC kartı, fotoğraf makinelerine ve video kameralara ciddi anlamda “depolama rahatlığı” sağlayacak bir ürün. Her birisi 20 MB’den hesapladığımızda tam 26.214 fotoğrafı bu küçücük ürünün içerisine sığdırabileceğimizi belirtelim. Ayrıca Full HD 30 FPS kalitesinde 72 saatlik video kaydı yapmak mümkün. Kısacası bu kart dünyaları alıyor.

Gelelim performansa. Kingston’ın bu ürünü “Class 10” performansı sergiliyor. Bu da standart Full HD kalitesinde bir videonun akıcı bir şekilde kaydedilebilmesi anlamına geliyor. Ürün aynı zamanda UHS-I cihazlarla da uyumlu. UHS-I cihazlarla beraber kullanıldığında sinema kalitesinde Full HD videonun yanı sıra 3D video kaydına da yetişecek performansı sunabiliyor. Kingston 512 GB SDXC, saniyede 90 MB okuma yapabiliyorken 45 MB/s yazma hızına sahip.

1.299 TL fiyat etiketi bulunan ürünü, bir kere taktıktan sonra depolamayı dert etmek zorunda kalmamak isteyenlere tavsiye edebiliriz. Aman bu ürünü kaybetmeyin. Fiyatı yüzünden değil, beraberinde gidenler yüzünden ciddi anlamda üzebilir.
ETİKETLER : 1050
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN