Ürün Test 10 AĞUSTOS 2015 / 06:55

TeknoSA’nın akıllısı piyasada

Mobil operatörlerin piyasaya çıkardığı akıllı telefonlara pek çoğumuz alışkınız. Genellikle ZTE firmasına ürettirilen bu akıllı telefonlar, Türkiye’de pek çok kullanıcının elinde geziyor. Peki, hiç elektronik mağazası zincirinin akıllı telefonu olabileceğini düşündünüz mü? TeknoSA, bir ilki gerçekleştirerek Preo P1 cihazını kullanıcılarla buluşturuyor.

Tasarımı hoş

ZTE tarafından üretilen TeknoSA Preo P1, diğer ZTE ürünlerinin aksine oldukça hoş bir tasarıma sahip. 8.5 mm kalınlığındaki Preo P1, 137 gram ağırlığında. Ergonomik açıdan son derece başarılı olan ürün, elde bir hayli rahat bir şekilde tutulabiliyor. 5 inç ekranı bulunan ürün, bu ekranda 1280 x 720 piksellik çözünürlük sunuyor.

Preo P1’in arka tarafında 13, ön tarafında 5 megapiksel kamera yer alıyor. Arka kamera ile 4:3 boyutunda 13 megapiksellik fotoğraf çekebiliyor olsak da 16:9 formatında çekmek istediğimizde çözünürlük 6 megapiksele düşüyor. Arka kamerayla Full HD video çekilebiliyorken ön kamera videoları 720p ile sınırlandırılmış. Çözünürlüklerin düşük olmasına rağmen Preo P1, fiyatına göre yüksek kamera performansı sergileyebilen bir ürün.

Preo P1, içerisinde Snapdragon 410 çipsetini barındırıyor. Performans ürünü olmayan P1, ortalama uygulamalar için gayet başarılı. Fakat ne yazık ki cihaza sadece 1 GB RAM ve 8 GB depolama birimi yerleştirilmiş. Bu durum, elbette ki performansı olumsuz yönde etkiliyor. Arka planda açık bırakılan uygulamalar cihazın performansını ciddi anlamda düşürebiliyor. MicroSD kart yuvası sayesinde Preo P1’e 32 GB daha ek hafıza sağlayabiliyoruz.

Cihazın içerisinde 2400 mAh batarya yer alıyor. Android 5.0’ın gazabından uzak, Android 4.4.4 işletim sistemini kullanan Preo P1, bu sayede 2 güne yaklaşan pil ömrü sunabiliyor.

TeknoSA Preo P1, TeknoSA mağazalarında 749 TL’lik bir fiyat etiketiyle satılıyor. Giriş seviyesi bir cihaz için uygun bir fiyat olsa da aynı fiyata alınabilecek daha başarılı akıllı telefonların da (General Mobile 4G gibi) bulunduğunu hatırlatalım.
ETİKETLER : 1033
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN