Ürün Test 06 TEMMUZ 2015 / 06:12

Telefonun şarjı mı bitiyor?

Günümüz telefonlarının en büyük problemi elbette ki bataryalarının fazlasıyla çabuk bitiyor olması. Uzun yolda yanımıza vakit geçirmek için aldığımız binlerce liralık telefonlarımız, maalesef bizleri yarı yolda bırakabiliyor. İki dizi bölümü izleyelim, internette dolanalım dediğimiz gibi batarya kendini imha etmeye başlıyor. Hele işin içerisine oyun da girerse telefonun 2 – 3 saat içerisinde kapanmasıyla karşılaşabiliyoruz. Grafen bataryaların en kısa zamanda telefonlara gelmesi gerekiyor ki bu ızdıraptan kurtulalım. Fakat grafen gelene kadarki çözümümüz belli: taşınabilir bataryalar.

Piyasada akıllı telefonlar için hazırlanmış çok sayıda taşınabilir batarya bulunuyor. Bu bataryaları birbirinden ayıran çok da fazla özelliği yok doğrusu. Dolayısıyla batarya gücü, fiyat, taşınabilirlik ve geometri açısından değerlendirmek gerek.

Bayanlar çantalarında, erkekler ceplerinde

Romoss Polymos 5, uzunlamasına yapıda bir taşınabilir batarya. Şekil olarak 5 inç ekranlı akıllı telefonlara benzeyen Polymos 5, Galaxy S6 Edge’ten birazcık dar, birazcık kalın. 142 gram ağırlığındaki Romoss Polymos 5, bayanların çantalarında taşımaları oldukça ideal boyutta, şekilde ve ağırlıkta. Çanta kullanmayan erkeklerin de kot ceplerinde kolayca taşıyabileceğini düşünüyorum.

Romoss Polymos 5, 5000 mAh’lik bir bataryaya sahip. iPhone 6 kullanıcıları için bu batarya yaklaşık olarak 3 kere şarj edebilme anlamına gelirken Android tarafından baktığımızda ise 1 buçuk – 2 kere şarj etmek için kullanılabileceğini görüyoruz. Tabii bu rakamlar telefonunuzun batarya büyüklüğüne göre değişiklik gösterecektir. iPhone 6 1800 mAh’lik bir batarya kullanırken amiral gemisi Android telefonlarda ortalama 2800 mAh’lik bataryalar kullanılıyor.

Romoss Polymos 5, 2 USB çıkışı sayesinde aynı anda 2 cihazı şarj edebiliyor. Cihazın kendisini ise telefon şarj eder gibi Micro USB aracılığıyla dolduruyoruz. Polymos 5’in yan tarafında bulunan batarya tuşuna bastığımızda, üst kısmındaki LED’ler bize bataryanın doluluk oranını gösteriyor. Böylece bir “sürprizle” karşılaşma olasılığımız düşüyor. Ürün yaklaşık 90 TL’lik fiyat etiketiyle satışa sunuldu.
ETİKETLER : 1029
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN