Ürün Test 06 MAYIS 2017 / 12:09

THY’de istihdam fırsatları büyüyor

Türk Hava Yolları’nın (THY) Kabin Eğitim Müdürü Yonca Ceylan, Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile bir araya geldi. Yonca Ceylan, THY’nin hizmet anlayışı ve sektördeki konumundan bahsettiği seminerde, sunulan sosyal olanaklar, istihdam süreçleri ve istihdam sonrası kurum içi eğitimler hakkında da bilgi verdi. THY’deki mevcut kabin memuru sayısının 10 bin olduğunu, hedeflerinde ise 2023 yılına kadar bu sayıyı 18 bine çıkarmak olduğunu belirten Ceylan, kabin memuru işe alım süreçleri ve kurumun kabin ekiplerinden beklentileri hakkında bilgiler verdi.
Ceylan, THY’nin hizmete yönelik kabin ekibi eğitimlerine özellikle önem verdiğinin, kabin memuru adaylarının uçakta olabilecek tüm olumsuz ya da zorlayıcı koşullara karşı en ince ayrıntısına kadar eğitim aldığının altını çizdi. Yonca Ceylan, THY Kabin Ekibi tarafından başarı ile gerçekleştirilen “uçakta doğum” işlemi ile ilgili bir soruya karşılık olarak, eğitim içeriklerinde doğum operasyonuna da yer verildiğini, bütün kabin memurlarının bu eğitimden geçirildiğini dile getirdi. Ceylan, seminer sonrası Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı öğrencilerinin eğitimi için THY’nin katkılarıyla oluşturulan Mock-Up’ı gezdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN