Ürün Test 19 EKİM 2015 / 11:42

Toplantı odalarına özel konferans kamerası

Eskiden 1 – 2 saatlik toplantılar için binlerce kilometre yol gitmek gerekebiliyordu, ama teknolojinin gelişmesi ile birlikte toplantıların yerini sanal toplantılar aldı. Artık video konferans çözümleri sayesinde insanlar belki de 10 dakika sürecek bir toplantı için saatlerce yol gitmek zorunda kalmıyor, hem vakitten hem de toplantıya giderken oluşabilecek yol, konaklama gibi masraflardan tasarruf edilebiliyor. Logitech’in geliştirdiği ConferenceCam CC3000e şirketlerin video konferans yapmalarını kolaylaştırmayı amaçlayan küçük şirketleri, ofisleri ve şubeleri hedefleyen bir ürün.
3 ayrı ünite
Logitech CC3000e, 3 ayrı parçadan oluşuyor. Güç ve USB bağlantılarının bulunduğu ana ünite, diğer parçalara bağlanıyor. Diğer iki parçadan biri kamerayken, diğeri de üzerinde kontrollerin, hoparlörün, menü seçeneklerinin ve mikrofonların bulunduğu bir ünite.
Ürünün kamerası yatayda 180 derece, dikeyde 130 derece dönebiliyor. Üstelik bu hareketler, kontrol ünitesi üzerindeki tuşlar aracılığıyla ayarlanabiliyor. Kameranın üzerindeki 2 motor, kameranın istediğimiz noktaya bakmasını sağlıyor. 1080p 30 fps kalitesinde görüntü akışı sağlayabilen kamera, 10x optik yakınlaştırma ve Zeiss lensiyle ciddi anlamda başarılı bir görüntü kalitesi sağlıyor. Kameranın istenen her yere sabitlenebilmesi için gerekli aparatlar kutunun içerisinden çıkıyor.
Uzaktan kumanda desteği
Kontrollerin bulunduğu üniteye baktığımızda ise öncelikle NFC ve Bluetooth desteğiyle karşılaşıyoruz. Bu sayede telefonumuzu da tek dokunuşla CC3000e’ye bağlayıp, Skype gibi yazılımlar üzerinden görüşme sağlayabiliyoruz. Cihaz asıl olarak bilgisayara bağlanarak çalışıyor. USB portundan bağladığımız bilgisayarın Web kamerası haline gelen CC3000e, üzerindeki ekran sayesinde arayanları da gösterebiliyor. Hoparlör ünitesi üzerinde, çevredeki herkesin sesini almak için yerleştirilen çok sayıda mikrofon yer alıyor. Cihazın üzerinde ses, yakınlaştırma - uzaklaştırma ve kamera hareketleri gibi çok sayıda kontrol butonu yer alıyor. Bu kontrollerin hepsini, CC3000e’nin kumandası üzerinden de gerçekleştirebiliyoruz.
Ürünü Skype ile denediğimizde hem görüntü, hem de ses kalitesinin tatmin edici olduğunu gördük. Üstelik Windows 10 yüklü bilgisayarımıza taktığımız an hiçbir sürücü güncellemesi – yüklemesine ihtiyaç duymadan çalışmaya başladı. Sık sık Skype görüşmesi yapacaklar için iş kolaylaştırıcı bir ürün olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
ETİKETLER : 1042
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN