Ürün Test 10 ŞUBAT 2014 / 08:17

Ultra geniş ekranda iş ve oyun keyfi

Masanızda birden fazla ekran kullanıyorsanız ve daha fazla yere ihtiyacınız varsa AOC’un yeni 29 inçlik ultra geniş ekranı tam size göre.

Özellikle şık tasarımı, yüksek çözünürlüklü görüntüsüyle dikkat çeken AOC’un 29 inçlik dev ekranı Q2963PM kullanıcılara ultra geniş ekranda çalışma, film izleme ve oyun oynama keyfi yaşatıyor. 21:9 ultra geniş ekrana 2560 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip ekran bol miktarda video girişi ve çoklu ekran özelliği ile dikkat çekiyor.
Ekranla aynı renge sahip metal bir stant üzerinde duran ekran -5 ile +20 derece arasında aşağı yukarı ayarlanabiliyor ve istenildiğinde duvara monte edilebiliyor. Oldukça ince bir çerçeveye sahip olan ekranın sağ tarafında beş adet düğme ve mavi bir led ışık bulunuyor. Ekranla ilgili ayarlar oldukça ayrıntılı bir şekilde bu düğmelerle yapılabiliyor.
Ekranın görüntüsü oldukça tatmin edici, film seyrederken ya da resim dosyaları üzerinde çalışırken oldukça iyi sonuçlar veriyor. Ürünle birlikte gelen Screen+ yazılım sayesinde ekranı bölebiliyor ve farklı çalışma ortamları elde edebiliyorsunuz. LED arka aydınlatmalı IPS panele sahip ekran 178 derece bir görüş açısı sunuyor. Bu sayede yatay düzlemde farklı açılardan bakıldığında renkler canlılığını kaybetmiyor. Ürün yüksek dinamik kontrast oranı ve 5 ms gibi hızlı tepkime süresine sahip. Diğer özelliklerinden de bahsetmek gerekirse ekran 250 cd/m2 parlaklık seviyesi, 1000:1 kontrast oranı, 16,7 milyon renk ve 0.876 mm x 0.268 mm piksel aralığı gibi özelliklere sahip. Ürün bekleme modunda 0,5 watt, çalışırken ise yaklaşık 30 watt enerji harcıyor. Ekranın üzerinde kulaklık çıkışı, ses girişi ve hoparlör de bulunuyor. HDMI, MHL, DisplayPort ve D-Sub bağlantı noktaları bulunan ürünün üzerinde ne yazık ki USB bağlantısı bulunmuyor.
Ürün, çevrimiçi alışveriş sitelerinden KDV dahil yaklaşık 1600 Liraya satın alınabiliyor.

Bir bakışta AOC

Artıları:
• Yeterli sayıda farklı bağlantı noktasına sahip olması
• Canlı renkleri ve yüksek performans
Eksileri:
• USB bağlantı noktasının olmaması
• Yükseklik ve alçaklık ayarının olmaması

 

 
ETİKETLER : AOC Sayı:958
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN