Ürün Test 06 ARALIK 2015 / 18:10

USB’ye ihtiyaç duymayan USB bellek

Depolama birimleri günden güne küçülürken bu alanda yapılan teknolojik yeniliklerin sağladığı bağlanabilirlik esneklikleri de hayatımızı kolaylaştırıyor. Artık USB bellekler sadece USB üzerinden değil, daha farklı bağlantılardan da faydalanarak çeşitli cihazlara çeşitli şekillerde bağlanabiliyorlar. Micro USB + USB belleklerden sonra USB Type-C + USB bağlantılı ürünlerle karşılaştık. Ayrıca kendi içerisinde bataryası bulunan ve kablosuz bağlanabilme özelliğine sahip taşınabilir diskler de piyasada sık sık karşılaştığımız ürünler arasında. Sandisk, Connect Wireless Stick modeliyle bu iki depolama birimi tipini bir araya getiriyor.

Hem kablosuz, hem USB
Şu zamana kadar çok sayıda kablosuz bağlantı desteği sunan ve içerisinde kendi bataryasını barındıran taşınabilir sabit disk inceledim fakat USB bellekte böyle bir teknolojiyi ilk defa gördüğümü söyleyebilirim.
Normal bir USB bellekten biraz daha uzun olan Sandisk Connect Wireless Stick, akıllı telefonlara Sandisk Connect uygulamasıyla bağlandıktan sonra kolayca kurulabiliyor. Uygulamayı indirip akıllı telefonumuzla Connect Wireless Stick’e bağlandıktan sonra istediğimiz an ürünün içerisindeki içeriğe kablosuz olarak ulaşabiliyoruz. Cihaz kablosuz bağlantıyı kullandığı için akıllı telefonumuz bağlı olduğumuz süre içerisinde internetsiz kalıyor fakat uygulamanın “Bağlantıyı kes” seçeneğini tıkladığımız anda telefonumuz internet için WiFi ağına anında bağlanıyor.

Medya yedekleme seçeneği mevcut
Aynı anda 3 cihaza kadar video akışı sağlayabilen ürünün yazılımı ayrıca fotoğraf – video yedekleme yeteneğine de sahip. Uygulamada içerisinden “Yedekle” seçeneğini tıkladığımız anda telefonumuzun içerisindeki tüm videoları ve fotoğrafları USB belleğe göndermeye başlıyor. Bir nevi cep bulutu oluyor diyebilirim.
Standart bir bilgisayar USB’sine bağlandığı anda şarj olmaya başlayan Sandisk Connect Wireless Stick, USB 2.0 arabirimine sahip. Dolayısıyla yazma ve okuma hızları çok yüksek değil. Fakat bu ürünün performans değil, işlev odaklı olduğunu da göz önünde bulundurmak gerek.
Ürünün 16, 32, 64 ve 128 GB seçenekleri bulunuyor.
ETİKETLER : 1049
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN