Ürün Test 29 KASIM 2015 / 15:49

Uygun fiyata 24 inç Full HD monitör

Yeni nesil monitörleriyle kaliteyi iyiden iyiye artıran AOC, Full HD kullanıcılarını da unutmuyor. Şirketin, E2476VWM6 modeli, 24 inçlik bir panelde Full HD çözünürlük kullanmayı tercih eden kullanıcılar için hazırlanmış. Şimdi bu monitörü biraz daha yakından tanıyalım.
Fırçalanmış alüminyum görünümlü
Ürünün kasasında kullanılan plastik, fırçalanmış tasarımıyla gayet şık göründüğünü söylememiz gerekiyor. Arka tarafında da karbon fiber görünümünün hâkim olduğunu söyleyebiliriz. Ürünün ayağı ise öne ve arkaya doğru yatmasına olanak sağlıyor. İstendiği takdirde ayak çıkarılıp, VESA standartlarındaki bağlantı kullanılarak duvara monte edilebiliyor. Cihazın kontrol tuşları önde, AOC logosunun altında konumlandırılmış.

Geniş bir ekran
AOC E2476VWM6, biraz önce de belirttiğimiz gibi 24 inçlik bir monitör. 1920 x 1080 piksel çözünürlük sağlayan ekranda TFT LCD teknolojisi kullanılıyor. Renklerdeki başarısı gayet iyi olan E2476VWM6, elbette ki bir IPS'teki kadar geniş bir görülebilirlik açısı sunamıyor. Her ne kadar teknik özellikler listesinde 170 derece olarak belirtilmiş olsa da, yatayda 100 - 110 dereceden sonra renklerin yavaş yavaş bozulmaya başladığını gözlemliyoruz. Fakat bunu "çok kötü" olarak algılamamak lazım zira zaten 110 dereceden sonra görülebilen ekran alanı bir hayli düşüyor.
Bu monitörün en büyük avantajı 1 milisaniyelik tepki süresi. Tepki süresinin bu kadar düşük olması, elbette ki ürünün oyunlardaki başarısını artırıyor.
E2476VWM6'nın arka tarafında VGA ve HDMI çıkışlarının yer aldığını görüyoruz. Bu çıkışlar, günümüz 1080p monitörleri için gayet yeterli.
AOC E2476VWM6, masasının üzerinde şık ve tepki süresi düşük monitör kullanmak isteyen kullanıcılara hitap ediyor. Bu ürünün fiyatını internette bulamadık doğrusu fakat IPS panelli ve 6 ms tepki süresine sahip kardeşi i2476Vw'nin fiyatı 500 TL civarından başlıyor. Bu fiyatın da şu anki dolar kuru göz önünde bulundurulduğunda son derece makul olduğunu söylemek mümkün.
ETİKETLER : 1048