Ürün Test 25 ŞUBAT 2013 / 08:23

ViewSonic VSD220 Smart Display: Masanızın üzerine biraz renk gelsin

ViewSonic’in yeni ekranı, etkileyici tasarımının ve görüntüsünün yanı sıra beklemediğiniz sürprizler barındırıyor.

Konfor dediğiniz şey kolay alışkanlık yapıyor. Bir şeyin biraz daha iyisini bulmaya görün, eskisine geri dönmekte gerçekten zorlanıyorsunuz. 15 inçlik dizüstü bilgisayarımı ViewSonic’in 56 ekran VSD220 Smart Display modeline bağladığımda yaşadığım duygu tam olarak bu.
Boyutu 56 santime denk gelen direksiz tasarıma sahip, 1920x1080 Full HD çözünürlüğündeki 22 inçlik monitörü masanızın üzerine koyduğunuzda sanki bir ekran değil de, üst uç bir televizyonu masanızın üzerine yerleştirmiş gibi oluyorsunuz. Aygıtı açtığınızda rengarenk ViewSonic kuşlarının cıvıltısı eşliğinde ekrana gelen “Hoş geldin” mesajındaki renklilik de ilk dakikadan itibaren görüntü kalitesi konusunda nasıl bir standartla karşı karşıya olduğunuzun ipuçlarını veriyor.

Ekranın ötesinde ne var?
Ancak tüm bunların ötesinde ViewSonic’in VSD220D modeline “Akıllı Monitör” adını takmasının sebebi başka. Ekran, kendi içinde akıllı telefonlarda ve tabletlerde rastladıklarımıza benzer bir dahili bilgi işlem altyapısı ve bunun üzerinde çalışan Android işletim sistemini barındırıyor. Böylece herhangi bir bilgisayar bağlantısına ihtiyaç duymadan, kutusundan çıkardığınız anda aygıtı kullanmaya başlayabiliyorsunuz.
Dahası, cihazın Citrix sertifikası da mevcut. Bu da monitörü dilediğiniz an masaüstü sanallaştırma terminali haline getirebileceğiniz anlamına geliyor.
Burada tek sorun, 600 doların üzerinde parayı bir ekrana vermek isteyip istemeyeceğiniz. Ancak bu fiyatı gözden çıkarmaya karar verirseniz, görüntü kalitesi ve sunduğu yetenekler açısından sizi memnun edecektir.

Özetle ViewSonic VSD220 Smart Display

Nedir: Kendi içinde tablet özellikleri barındıran dokunmatik akıllı ekran.
Artıları: Tasarımı ve görüntü kalitesi harika.
Eksileri: Üzerinde tek bir tuş olması kontrolü biraz zorlaştırıyor.
Fiyatı: Yaklaşık 1.400 TL
ETİKETLER : Sayı:910
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN