Ürün Test 24 EYLÜL 2013 / 14:00

Yoksa siz hala?

Başlıktaki cümle 90’ların sonunda reklamlarla hayatımıza girmişti ve bir yağ reklamına aitti. Artık bu reklamı günümüze uyarlama ve sabit diskleri çıkartıp katıl hal sürücülerini yani SSD’leri takma vaktidir.

Test merkezimizin bu haftaki misafirlerinden biri de SanDisk Extreme II SSD oldu. Bize ulaşan ve 240 GB kapasiteye sahip bu kendi küçük işlevi büyük sürücü PC’lerin ömrünü uzatırken, kullanıcıların günlük işlerini kolayca halletmelerini de sağlayacak. Ürün, dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlarda yapılacak basit bir yükseltme sayesinde, cihazın hızını ve duyarlılığını artıracak ve kullanıcı deneyimine önemli ölçüde katkı sağlayacak.

Geliştirilmiş performans için üstün hız
SanDisk’in en ileri teknolojiye sahip güçlü yapısını içerisinde barındıran SanDisk Extreme II SSD, 550MB/s’a kadar ardışık okuma hızı sağlıyor. 510MB/s ardışık yazma hızı sayesinde video düzenleme ve veri yedekleme işlemleri sırasında hızlı dosya aktarımına olanak tanıyan ürün, saniyede en fazla 95 bin/78 bin girdi/çıktı işlemli (IOPS) rastgele okuma/yazma hızı sunarak daha hızlı veri erişimi sunuyor. Bu sayede bilgisayarlar saniyeler içerisinde açılıyor, programlar daha hızlı yükleniyor ve en zorlu yeni nesil oyunlar da bile iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Daha hızlı bir çokluortam ve daha iyi bir oyun deneyimi
SanDisk Extreme II Katı Hal Sürücüsü (SSD), daha hızlı bir yükleme ve çokluortam oynatımı sayesinde sorunsuz ve harika bir oyun deneyimi sunuyor. SSD’de depolanan video, program ve diğer içerik daha hızlı bir şekilde yüklendiğinden zamandan tasarruf edilir ve verim artar. Normal sabit disk sürücülerden (HDD) farklı olarak, SanDisk Extreme II SSD’de hareketli parça bulunmadığı için, fiziksel aşınma ve yıpranma en aza indirgeniyor. Sürücünün arıza öncesi ortalama süresi (MTBF) 2,0 milyon saat olarak belirtilmiş. SanDisk Extreme II SSD, ek koruma tabakası sayesinde darbe ve titreşime dayanacak şekilde de tasarlanmış. SanDisk Extreme II Katı Hal Sürücüsü, SATA 6Gb/sn anakartlarla ve SATA 3Gb/s ve SATA 1,5Gb/sn sayesinde eski sürümlerle de uyumlu.

Bir bakışta SanDisk Extreme II Katı Hal Sürücüsü

Nedir: Yüksek hızlı katı hal sürücüsü.
Artıları: Hız, esneklik, bilgisayar ömrünü uzatması ve beş yıllık garanti.
Eksileri: Sabit disklere göre yüksek fiyatlar.
Fiyatı: 120 GB-160 dolar, 240 GB-264 dolar ve 480 GB-527 dolar +KDV.
ETİKETLER : Sayı:939
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN