Ürün Test 06 ARALIK 2015 / 17:36

ZyXEL NWD6605 ile kablosuz ağda kablo hızı

Kablosuz ağ teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte artık kablosuz ağ bağlantısıyla kablolu ağ performansına yakın bir performans elde etmek artık mümkün. 802.11ac teknolojisi ve çift bant kullanımıyla 5 GHz’de 867 Mbps, 2.4 GHz’de ise 300 Mbps’ye kadar hızlar elde etmek mümkün. Bu da yüksek bant genişliği gerektiren yüksek çözünürlüklü filmleri takılma yaşamadan izleyebilme, yüksek boyutlu dosyaları hızlı bir şekilde aktarabilme anlamına geliyor. İşte bu hafta konuğumuz olan ZyXEL’in NWD6605 kablosuz bağdaştırıcısı bu yüksek hızları size sağlayabilen bir cihaz. USB 3.0 destekli cihaz, açılabilen anteni ile 802.1AC teknolojisinin tüm imkanlarından geniş bir kapsama alanıyla yararlanabilmenizi sağlıyor.
Cihazın kurulumu oldukça kolay, birlikte gelen CD’nin içerisindeki yazılımla minimum müdahale ile kurabiliyorsunuz. Eğer DVD sürücünüz yoksa sürücüsünü ZyXEL’in web sitesinden indirip USB’ye kopyalayarak da kurabiliyorsunuz. Sonrasında bağdaştırıcı üzerindeki ve modeminizdeki WPS tuşuna basarak anında kablosuz ağa bağlanabiliyorsunuz.
Açılabilir antenin cihazın çekim gücünü artırdığı doğru fakat dizüstü bilgisayarda kullanırken arada eliniz kolunuz çarpabiliyor, bu yüzden dikkatli olmak gerekiyor. Ama masaüstü bilgisayarda kullanıyorsanız buna gerek yok. 5 GHz özelliği çok fazla kullanılmadığı için gittiğim bir iki konferansta cihazın çok işime yaradığını söyleyebilirim. 2.4 GHz’de birçok insan internete bağlanma sorunu yaşarken ben rahat ve hızlı bir şekilde bağlanabildim. Cihazdan tam performans elde edebilmek için bağlandığınız kablosuz modemin ya da yönlendiricinin de 802.11ac teknolojisine sahip olması gerekiyor. Genel olarak konuşmak gerekirse, BThaber olarak biz cihazın performansından oldukça memnun kaldık. 
 
 
ETİKETLER : 1049