Bilişim Dünyası 11 AĞUSTOS 2017 / 15:27

​Detayları uzmanına bırakın, siz girişminize odaklanın

Ödeme şirketi iyzico, yeni girişimcileri desteklemek için sunduğu iyziStart paketi ile girişimcilik ekosisteminin gelişimine destek veriyor. iyziStart programı kapsamında 21 iş ortağı, ayrıca ulusal ve uluslararası 8 destekçi var. iyziStart desteğiyle son bir yılda paketten faydalanan girişimlerin büyüme oranı ortalama yüzde 360 oldu. Dört ülkede ofis ve iş ortaklığı yapılırken, girişimcilerin aldıkları toplam yatırım tutarı da 2,3 milyon TL’ye ulaştı. iyzico’nun sunduğu hizmetlerle girişimciler, hem BDDK lisanslı hem Mastercard, Visa ve Amex gibi küresel ödeme şirketlerinin birlikte belirledikleri ve toplamda 200’ün üzerinde güvenlik kriterine sahip PCI–DSS sertifikalı bir ödeme kuruluşuyla çalışma şansına sahip oluyor. Bu da girişimcilerin işlerini büyütmeye odaklanmasını sağlıyor. 
iyziStart programına katılım için girişimcinin son üç yıl içinde faaliyete geçmiş olması, iyzico’nun iş ortaklığı yaptığı kurumlardan birinin programına dahil olması ve online ödeme alan bir iş modeline sahip olması gerekiyor. iyziStart paketine dahil olanlar, ilk 3 ay tek çekim işlemlerde komisyon ödemiyor, iyzico ekibinden mentorluk desteği alıyor. Girişimciler, iyzico’nun özel sunduğu “ofis saatleri” ve “networking” etkinliklerine katılabiliyor ve programdaki diğer girişimciler ile sürekli iletişim hâlinde olabiliyor. Ödeme sistemleri ile ilgili tüm süreçleri iyzico üstlendiği için işleriyle ilgili diğer alanlara odaklanmaları kolaylaşan girişimciler, iyzico’nun başta AloTech, Amazon Web Services, Salesforce ve Kolektif House başta olmak üzere küresel ve yerel destekçilerin sunduğu özel paketlerden faydalanabiliyor. iyzico Pazarlama Müdürü Çağdaş Önen, iyziStart paketinin önemini şöyle anlattı:
“iyziStart ile öncelikli amacımız, yolun henüz başında olan girişimcilerimizi, işlerinin temel noktalarından biri olan ödeme alma konusunda desteklemek. iyzico olarak bu noktaya gelirken şunun hep altını çizdik: Ekosistemden aldığımızı yine ekosisteme geri vereceğiz. Kuluçka merkezleri, girişim hızlandırma programları, melek yatırımcılık ağları başta olmak üzere 21 adet iş ortağımızı programa dahil ettik. Onların referanslarıyla şu ana kadar 85 girişimciye ulaşarak, onları iyziStart programına yönlendirdik. Bu girişimciler, ödeme almayı iyzico’ya emanet ederken, işlerini büyütmeye odaklandılar. iyziStart programını uluslararası boyuta getirmek için çalışmaları planlamaya da başladık.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics