Etkinlikler 16 ŞUBAT 2017 / 09:37

IT’ciler, IT’nin Yönetimdeki Yerini ve Dijital Dönüşümü Konuştu.

11 Şubat tarihinde İstanbul Marriott Hotel Asia’da düzenlenen ve moderatörlüğünü 2012-2016 dönemi Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tosunoğlu’nun yaptığı “GELECEĞİN LİDERLERİ – IT’CİLER” Etkinliğinde MV Holding Bilişim Teknolojileri Müdürü Ethem Topgül, Bank Mellat Bilişim Teknolojileri Müdürü Ferhat Kaysı, Kiğılı Bilgi sistemleri ve Teknolojileri Direktörü Gürkan Taşkıran ve Steigenberger Bilgi İşlem Yöneticisi Serkan Yücesan konuşmacı olarak yer aldı. Ayrıca etkinliğe katılan BThaber Şirketleri Genel Müdürü Murat Göce’de deneyimlerini IT’cilerle paylaştı. Etkinlik Kurumsal Dönüşüm Platformu Koordinatörü M. Göker Sarp, ERP Komitesi ve Kurumsal Dönüşüm Platformunun gelecek dönem faaliyetlerini paylaşımı ile başladı. Moderatörlüğünü Ahmet Tosunoğlu’nun yaptığı etkinliğin ikinci bölümünde ise, Yönetişim, Dijital Dönüşüm, Dijital Liderlik, IT Bölümünün Pazarlaması ve IT Bölümünün Yönetim Katındaki Yeri konu başlıkları katılımcılarla beraber değerlendirildi. 

 

İkinci bölümde özellikle Bilgi İşlem yerine Bilgi Teknolojileri ünvanının kullanılmasının daha geçerli olacağı, günümüzde IT’cilerin tüm departmanlarla iletişim içinde olduğu ancak yaptığı projelerin fayda – maliyetini ortaya konmasının gerekliliği, IT’ye gelen taleplerin mutlaka önceliklendirilmesinin gerekliliği, masraf merkezi olma durumundan kurtulmasının önemi, gündelik işlerden çıkıp proje öneren, yeni şeyler söyleyen bölüm olarak konumunun desteklenmesi konularında fikir alışverişi yapıldı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN