Genel 11 TEMMUZ 2018 / 11:06

İşbirliği, gelişen BT ile daha da güçleniyor (BThaber)

Prolink ve NetApp arasında 20 yıla yaklaşan bağlar, taraflar arasındaki güven ve uzmanlık ile istikrarlı seyrini koruyor.

Distribütör olarak NetApp ile 19 yıldır verimli bir işbirliğini hayata geçiren Prolink, biri İstanbul biri Ankara’da olmak üzere iki ofisi ile faaliyet gösteriyor. Bu geniş ekipte 15 uzman ise bilfiil NetApp odaklı çalışmaları yürütüyor. 2018 yılının genel olarak BT başlığında iyi bir yıl olacağı beklentisini dile getiren Prolink Genel Müdürü Ken Bradley’e göre, Türkiye’de BT başlığında büyüme son derece güçlü. Dijital dönüşüm ise pazarı yönlendiren temel motivasyon kaynağı. NetApp’ın bu alandaki yetkin çözümleri ve yeni ürünlerinin önemine dikkat çeken Ken Bradley, Türkiye’de kamu, telekom şirketleri, bankalar gibi büyük ölçekli müşterilerinin olduğunu hatırlattı. Bu müşteri tabanını yeni ürünlerle geliştirmeye devam ederken, NetApp odağında yeni müşteriler kazanacakları yönündeki beklentisini de dile getiren Bradley’e, NetApp Türkiye Genel Müdürü Behçet Yumrukçallı şu sözlerle destek verdi:

“19 yıldır NetApp ve Prolink arasında verimli bir işbirliği süreci var. Hızlı gelişen bir konsept olan dijital dönüşüm herkesin gündemi. NetApp olarak bu gelişim paralelinde yepyeni vizyon ve strateji ile pazarda konumlanıyoruz. Bunun izdüşümü olarak farklı çözümlerimizle pazarda etkiniz. Bunların başında bulut ve hibrit bulut çözümleri, all-flash yüksek performanslı çözümler geliyor. ‘Modernized data center’ başlığında farklı çözümlerle pazarda varız. Bu noktada distribütör ile olan işbirliğimiz ise kritik önemde. İki tarafın paralel ilerlemesi şart ve bu kapsamda biz de Prolink’i bir uzantımız olarak görüyoruz. Sonuçta ortak stratejilerle pazarda olmak, iki taraf için de başarı demek.”


 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics