Dosya Yeni Dünyanın İçerik Dönüşümü 12 ŞUBAT 2017 / 18:05

Dijitalleşme sürecinde içerik yönetimi

Devasa boyutlarda ama bugüne kıyasla çok düşük kapasitelere sahip olan anabilgisayarlar ile başlayan dijitalleşme evrimi bugün çok farklı bir boyut kazanmış durumda. Bugün konuştuğumuz sürecin temelinde artık donanımlar ve kapasiteler neredeyse yer almıyor bile. Yazılımlar, uygulamalar, veriler, içerikler ve tüm bu unsurlara erişebileceğimiz hizmet modellerini konuşuyoruz.
İnternetin, mobil bilgisayarların, cep telefonlarının yaygınlaşması ile birlikte artık her taraftan veri ve içerik alıyoruz. Çok yakın bir gelecekte veri ve içerik aldığımız cihazların çeşidi ve sayısında da önemli derecede bir artış tartışılmaz bir gerçek.  Bu verilerin anlamlı veriye dönüşmesi, aldığımız ve ürettiğimiz içeriklerin yönetilmesi dijital dönüşüm sürecinin temel taşlarından bir tanesi olacak.  Rekabet ortamında bir adım öne geçmek için dijitalleşme adımlarını atacak olan kurumların ilk yatırımlarından biri de bu yöndeki teknoloji ve hizmetleri bünyelerine katmak olacak. 
ETİKETLER : 1109
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN