Dosya Tümleşik iletişim 06 NİSAN 2015 / 09:12

BYOD yaklaşımının faydaları yadsınamaz

Tümleşik iletişim teknolojilerinin firmalar için birçok avantajı bulunuyor. Pazarın ve teknolojinin gelişmesi ile beraber, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda iş yaşamımızın daha düzgün ve hızlı bir şekilde ilerlemesi gerekiyor. Tümleşik iletişim, ses, mail, konferans,faks ve anlık mesajlaşma gibi iletişim için kullandığımız farklı cihaz ve uygulamaların tek bir yerde birleştirilerek aynı platform üzerinden kullanılmasına denir. İletişim için bu kadar farklı uygulamanın aynı platform üzerinden yönetimi, iş süreçlerini basitleştirerek, hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Çalışanlar bilgilere daha hızlı ve kolay ulaşıp, müşterilerine daha kolay yoldan hızlı bir şekilde destek olabilirler.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber hayatımıza giren yeni nesil cihazların ofislerimizde kullandığımız geleneksel cihazlarla entegre olması iş hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Bugün herkes farklı model mobil cihaz kullanıyor ve ara yüzüne alışmış olduğu cihaz ile neredeyse bütünleşmiş durumda. Yerine başka bir cihaz kullanmanın işini zorlaştıracağını düşünüyor. Tüm ofis işlerini bu cihazlardan yapmanın kendilerine avantaj getirdiğini düşünüyorlar. Ofislerde kullandığımız geleneksel haberleşme sistemleri kendi cihazını getir olarak Türkçe’ye çevirilen, BYOD modeline uygun olması şirketler içinde büyük avantajları bulunmakta. Bu model sayesinde son kullanıcı cihazlarına destek olmak BT ekiplerinin işi olmaktan çıkıyor. Ayrıca şirketler için çalışanlarına bu tip cihazları sağlamak açısından maliyet tasarrufu sağlanmaktadır.

Mobil cihazlar iletişim yöntemlerini değiştiriyor

Mobil cihazlar ile birlikte hayatımızda çalışma şekilleri, yöntemleri değişti. Daha fazla mobil çalışan iş hayatında rol almaya başladı. Kullandığımız yeni nesil mobil cihazlar üzerinden hem iş hem de özel işlerimizi yapabilmek bize iş ve gündelik hayatın koşuşturmacası içinde avantaj sağlıyor. Üzerimizde taşıdığımız bu cihazlarla, farklı iletişim uygulamalarını basit bir şekilde kullanabiliyoruz.Birçok özelliğin tek bir yerden yönetilebilmesi, kurumsal iletişimi esnek ve basit hale getiriyor. Hem taşıma kolaylığı hem de kolay kullanımı olması birçok çalışan açısından mobil cihaz kullanmak iş hayatında önemli bir yere sahip.

DVA Kanal Satış Müdürü Değer Hatipoğlu
ETİKETLER : 1016

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics