Dosya Tümleşik iletişim 06 NİSAN 2015 / 09:10

Mobiliteyle birlikte müşteri memnuniyeti arttı

Birçok sektörde hızlanan pazar hareketliği ve rekabet, iş süreçlerinde çeşitli esneklikleri zorunlu kılıyor. İletişim, tüm iş süreçlerinin bel kemiği niteliğinde ve çalışanların gelişmiş iletişim olanaklarına tek noktadan erişimi, yeni iş süreçlerinin gerektirdiği esnekliğe destek sağlıyor. Böylece, tümleşik iletişim teknolojilerinin iş süreçleri üzerindeki etkisi; kolaylaştırıcı, ilgili maliyetleri azaltan ve toplam verimliliği arttıran yönde oluyor.

Her ölçekte şirket için, çalışma zamanının büyük kısmı ofis dışında geçen sorumlu ve uzmanların sayısı günden güne artıyor. Bu güncel koşullar altında, mobiliteyi kurumsal yapılarına kazandıran şirketler; müşteriler, tedarikçiler gibi şirket dışı bağlantılarla gerektiği anda, verimli iletişim kurarak zaman ve maliyet kazancı sağlıyor, müşterilerinin memnuniyetini arttırıyor.

Mobil cihaz ve çevrimiçi ağların kullanımının yaygınlaşmasıyla; geleneksel iş modellerinin alışılagelmiş iş takibi süreçleri, yüz yüze toplantı etkinlikleri vb. çalışma şekilleri daha esnek olanaklarla güçlendi. Böylece; maliyetleri azaltan, koşullarda olabilecek değişimlere hızlı uyum sağlamayı kolaylaştıran yeni iletişim araçları mevcut iş modellerinin merkezinde konumlandı. Üreticiler ve entegratörler için; yeni nesil araçların kullanımının son kullanıcının alışık olduğu süreçlerle bütünleşmesinin sağlanabilmesi, başarı olasılığını arttırıyor.

Tümleşik iletişimi pürüzsüz sağlayan yapılar

Tümleşik iletişimi; sesli, yazılı ve görüntülü olarak, farklı cihazlardan kullanılabilir şekilde sunan çözümler Dünya genelinde ilgi görüyor. Kurumsal iletişim alanında dünya çapında lider olan üreticilerin; iletişim sistemleriyle tam entegre çalışan mobil cihaz uygulamaları, internet tarayıcı uygulamaları ve gelişmiş çağrı yönetim işlevleri sayesinde tümleşik iletişimi eksiksiz ve pürüzsüz geçişlerle sağlayan gelişmiş yapılar sunuyoruz.

Bulut konusunda şirketlere zaman gerekiyor

Bulut bilişimin temel avantajları; tümleşik iletişim alanında, diğer ilgili alanlarda olduğu gibi birçok olanak sağlıyor. Diğer taraftan, kurumsal şirketlerin karmaşık iletişim ihtiyaçları ve kurumsal geniş alan ağ yapıları; yerel sistem yapılandırmalarını ve ilgili danışmanlık hizmetlerini gerektiriyor. Bu tür çözüm ve hizmetler sunan şirketlerle çalışma üzerine talepler devam ediyor.

Alfacom Kurumsal Satış Süreçleri Yöneticisi Halil Ozan Özkök
ETİKETLER : 1016

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN