Dosya Tümleşik iletişim 06 NİSAN 2015 / 09:10

Tek kanal üzerinden akıcı iletişim

Tümleşik iletişim sayesinde şirketler veri, görüntü ya da ses tabanlı tüm bilgileri tek kanal üzerinden paylaşabilmektedir. Böylelikle tümleşik iletişim hem genel maliyete olumlu etki etmekte hem de iş süreçlerine entegre edildiğinde verimi de artırmaktadır. Örneğin geleneksel telefon sistemleri sınırlı yetenekleri nedeniyle çalışan verimliliğini artıramamakta hatta kuruma bir maliyet ve zaman kaybı yükünü de beraberinde getirmektedir. IP Telefon teknolojisi ve sesli iletişim teknolojisinin kurumun veri ağı üzerine taşınması ile oluşturulan bütünleşik ağ altyapısı sayesinde her şeyden önce telefon sisteminin getireceği ek işletim maliyetleri düşmektedir. Birden fazla ofisi olan kurumların şubeler arası görüşmeleri de var olan veri ağı üzerinden taşınacağı için telekom maliyetlerinde önemli oranda azalma sağlanmaktadır. Kurum personelinin bilgisayarlarına yükleyeceği telefon yazılımları ile de mobilite maksimuma çıkabilmektedir. Gezici personel dünyanın neresinde olursa olsun kendi masaüstü telefonunu sürekli yanında bulundurma esnekliğine sahip olabilmekte ve bu da çalışma verimini yükseltirken iletişim giderlerini düşürmektedir.

Tümleşik yöntemlerle iletişimde karmaşaya son

Bütünleşik mesajlaşma sistemleri sayesinde telefondan veya bilgisayardan sesli mesaj, e-posta ve faks gibi işlemler gerçekleştirilebilmekte böylece santral operatörlerinin trafikleri hafiflemektedir. Ofis dışında bulunan personel ise telefonlarına bırakılan sesli notları ister elektronik postalarında, isterlerse bulundukları yerdeki telefondan dinleyebilmektedirler. Günümüzde sesli ya da görüntülü konferans uygulamaları, ulaşım maliyetlerinden ve zamandan tasarruf amacı ile sıkça kullanılmaya başlanan bir yöntem haline gelmektedir. Bu sayede kullanıcılar bulundukları yerden görüntülü ya da sesli olarak toplantılara katılabilmekte, eğitim ve benzeri çeşitli faaliyetleri yerine getirebilmektedirler. Tümleşik iletişim sayesinde karmaşıklık ortadan kalkmakta ve tüm bu iletişim yöntemlerinden en uygun olanı hızlı ve basit bir biçimde kullanılabilmektedir.

Mobilite kurumsal iletişimi yeni bir boyuta taşıdı

İstediğimiz anda mesajlaşmak, e-posta gönderebilmek, sesli ve görüntülü görüşmek, sosyal ağlara bağlanmak, resim, video ve içerik paylaşmak gibi kavramlar artık yalnızca bireysel değil kurumsal ihtiyaç olarak da değerlendirilmektedir. İletişim odaklı yeni teknolojiler için üretilen çözümler şirketlerin iletişim ihtiyaçlarının karşılanmasını kolaylaştırmak ve iletişimin sürekliliğini sağlamak için tasarlanmaktadır. Tümleşik iletişim, çalışanları birbirine yaklaştırarak verimliliklerini artıran çözümler sunmaktadır. Çalışanlar her yerden her an en uygun uygulama ile iletişimlerini sürdürebilmenin kolaylığını yaşamaktadır. IP Telefon teknolojisiyle beraber sesli ve görüntülü konferans, tümleşik mesajlaşma, IP telefon entegrasyonu gibi tamamlayıcı çözümler ve IP telefonların uygulama çalıştırma yetenekleri göz önüne alındığında bu teknolojinin sağlayacağı çözümlerin kurumlara getireceği yararlar kurum iletişimini de yeni bir boyuta taşımaktadır.

Proline Ağ Çözümleri Yöneticisi Ahmet Eriş

 
ETİKETLER : 1016

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics