Dosya Tümleşik iletişim 06 NİSAN 2015 / 09:30

Tümleşik iletişim çözümleri iş süreçlerini yeniden şekillendiriyor

Teknolojinin hızla  ilerlemesi ve işin içine mobil cihazların katılmasıyla birlikte “geleneksel” iletişim modelleri geride kaldı. Şirketler ve çalışanlar, IP telefon, e-posta, anında mesajlaşma ve mobil iletişim gibi farklı yöntemleri tek noktada toplamaya başladılar. Kısaca ‘Tümleşik İletişim’ dediğimiz bu yeni yapıyı tanımlarsak, bu iletişim modeli web tabanlı yönetim arayüzüne ve tak-çalıştır cihaz yönetimi yeteneklerine sahiptir. Bu sayede sunucu, telefon ve ağ geçidi gibi cihaz ayarlarını kolayca yaparak sistemi kısa sürede çalışır hale getirmek mümkündür. Ayrıca web servisleri aracılığıyla hali hazırda kullanılan uygulamalarla entegre edilebilir.

Şirketler, çalışanların kullandığı mobil cihazları artmasıyla birlikte, bu cihazları telekonferans ve daha doğrusu “tümleşik iletişim çözümleri”ne dahil etme ihtiyacı hissettiler. Sade ve kolay yönetilebilir bir sistem altyapısıyla farklı iletişim modellerini bir araya getirmeye başaran şirketler, hem maliyet hem de iş gücü bakımından kendilerine avantaj sağladılar. Dosyamızda da tümleşik iletişim sistemlerinin kurumsal iş süreçlerine olan etkisini, sunduğu avantajları ve gelecekte bizi bekleyen iletişim teknolojilerini göreceksiniz.
ETİKETLER : 1016

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN