Dosya Uydu Teknolojileri 27 MART 2016 / 15:01

Uydular geleceğe ışık tutmaya devam ediyor

Uzunca bir süredir hayatımızın arka planda bir parçası olan uydular, günden güne daha fazla alanda kendine yer buluyor.
Uydu teknolojilerinin kullanımında ve üretiminde artık Türkiye de söz sahibi. Uydu üretimi yapıyor olmamızın yanı sıra bunları askeri veya meteoroloji alanında kullanıyoruz, uydularımızı kiralayabilecek konumdayız. Bu cihazların kullanımı elbette ki yıllardır olduğu gibi TV tarafında da kullanılmaya devam ediliyor; 4K teknolojisine geçiş için de hazırlıklar tamamlandı. Diğer taraftan hepimizin cebinde bulunan akıllı telefonlar da GPS uydularından faydalanarak konumunu bulabiliyor.
Uydular, internet altyapısı bulunmayan bölgelere de daha az düşük maliyetle internetin taşınmasını sağlıyor. Çevresel gözlemde büyük rol oynayan uydular, son dönemlerde uzay gözlemlerinde de ufkumuzun genişlemesini sağlıyor. 
ETİKETLER : 1065

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN