Dosya Veri Depolama Hizmetine Her Zaman İhtiyaç Olacak 11 KASIM 2012 / 14:32

Veri depolama çözümlerine ihtiyaç her zaman olacak

Veri depolama çözümleri ile ilgili tüm detaylar bu haftaki dosya sayfalarımızda.

Yoğun bir rekabetin yaşandığı günümüzde şirketler her türlü veriye sahip olmak ve bu verilerden maksimum düzeyde yararlanmak istiyorlar. Hızla artan bu veri miktarı doğal olarak kurum ve şirketleri yeni yatırımlara yönlendiriyor. Bu verilerden maksimum düzeyde yararlanmanın yolu sağlıklı depolama ve yönetimden geçiyor.

Sürekli olarak yeni verilerin gelmesi şirketler açısından yeni depolama sistemlerine yatırım anlamına geliyor. Zaten kaynakların her geçen gün kısıldığı günümüzde şirketler yapılan yatırımların boşa gitmemesi için iş ihtiyaçları doğrultusunda doğru bir analiz sürecinden geçmek ve ihtiyaçlarına en uygun sistemi seçmek zorundalar. Bu kapsamda yapılan sanallaştırma çalışmalarının şirketlerin giderlerinde önemli bir azalma sağladığı da bir gerçek.
Gelişen teknoloji, değişen ihtiyaçlar şirketlere yeni bir model daha sunuyor: Bulut bilişim. İlk yatırım maliyetinin düşüklüğü, esnek altyapı, hizmetlere her yerden ulaşabilme gibi avantajlar sunan bulut bilişim, son dönemlerin üzerinde en çok konuşulan konularından biri. Gerçi hala beklenilen düzeye gelmemiş olsa da bulut bilişim önümüzdeki dönemlerde hayatımızın önemli bir parçası olacak gibi görünüyor.
ETİKETLER : Dosya Sayı:895

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics