Dosya Veri Merkezleri Altyapısı 22 OCAK 2016 / 18:18

Bulut hizmetleri şirketleri öne çıkartıyor

Bugün ölçeği ne olursa olsun, şirketlerin verilerine her yerden ve her an erişime ulaşması gerekiyor. Artık donanım yatırımlarının servise dönüştüğü, servisin ise bulut bilişim dünyasına yöneldiği bir süreçten geçiyoruz. Buluttan sağlanan hizmetlerdeki standardizasyon arttıkça küresel hizmet sağlayıcıların rekabetinin de ön plana çıktığını vurgulayan Turkcell Kurumsal Satış Grup Başkanı Tuğrul Cora sözlerine şöyle devam ediyor:
“Özellikle bulut hizmeti kullanan şirketin ölçeği büyüdükçe, kuruma özel istekler gündeme geliyor ve bu durumda yerel hizmet sağlayıcılar fark yaratabiliyorlar.  Bulut hizmet sağlayıcıların ölçek ekonomisini kullanarak, maliyet rekabetinde avantaj sağlayabilirler. Bu noktada erişim maliyetleri toplam bulut maliyetleri içerisinde önemli bir bileşen haline dönüşüyor. Telekomünikasyon sektörü de bu noktada avantajını kullanıyor. Turkcell olarak bugün ölçeği ne olursa olsun her şirketin bilgiye ve işe her yerden ve her an erişine ulaşması gerektiğini düşünüyoruz. Bulut bilişim şirketler için bir teknoloji devrimi; Bulut teknolojisini kullanan şirketler rekabet gücünün yanı sıra içinde bulundukları sektörün hızına ayak uydurarak bir adım öne çıkma şansına sahip oluyor. “
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN