Dosya Veri Merkezleri ve Teknoloji Altyapısı 08 EKİM 2015 / 16:43

7 aşamalı güvenlik sistemine sahip veri merkezi

Güvenliğin büyük önem taşıdığı veri merkezleri, üstün güvenlik önlemlerinin yanı sıra beklenmedik durumlar için gerçekleştirdiği yedekleme sistemlerine de ihtiyaç duyuyorlar. Anadolu Bilişim Dönüşüm Projeleri ve Müşteri İlişkileri Grup Müdürü Yaser Aras, veri merkezlerinde kullanılan teknolojilerden ve güvenlik önlemlerinin gerekliliğinden söz ediyor:

Anadolu Bilişim Data Center, Uluslararası Tier III standartlarına uyumlu bir veri merkezi olarak tasarlandı. Sunduğumuz yenilikçi çözümlerimizle bizden hizmet alan müşterilerimize rekabet üstünlüğü sağlamak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Veri merkezi altyapımızın ve bu altyapı üzerinde yer alan uygulamaların bakım ve yönetiminde mühendislerimizin uzmanlığı ve çözüm odaklı yaklaşımları ön plana çıkıyor. Müşterilerimizin aldığı hizmetlerin 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz, performanslı ve güvenli bir şekilde çalışmasını garanti altına alıyoruz. Akıllı bina konseptiyle tasarlanan merkezimiz, 7 aşamalı güvenlik sistemiyle kurumlar için son derece güvenli bir barınak oluyor. Farklı operatörden fiber optik kablo bağlantısı ile desteklenen altyapıya sahip veri merkezinde bulunan tüm sistemlerin özel yönetim sistemi sayesinde 7 gün 24 saat boyunca takip edilebiliyor.

Sunucu barındırma, sanallaştırma, veri yedekleme, veri kurtarma, olağanüstü durum merkezi (ODM) hizmetleri, işletim sistemleri yönetimi, fiziksel altyapı hizmetleri, yönetilebilir güvenlik hizmetleri, saha hizmetleri, veri tabanı yönetimi, farklı teknoloji platformlarında mesajlaşma ve video konferans hizmetleriyle şirketleri dijital çağa taşıyoruz.

Bulut bilişimde güvenilir iş ortağı 

Modern bir veri merkezinin sadece bir veri ambarı olmaması, verinin analiz edilerek anlamlandırılabildiği, sınıflandırıldığı ve kurumun ürettiği verileri kuruma değer katacak şekilde işleyebilmesi gerekiyor. Yaser Aras, şunları kaydetti:

“Anadolu Bilişim Data Center’da kısa ve uzun vadeli olarak kurum içinde üretilen verilerin türleri, büyüme trendleri ve önem dereceleri, yasal mevzuata ve sahiplik durumuna göre detaylı şekilde analiz ediliyor. Analiz sonrasında verilerin yaşam döngüsü belirlenerek veri analiz sürecinin yönetilebilmesi için teknolojik araçlar ve uygulamalar tesis ediliyor. Artan verilerin etkin bir şekilde depolanmasına yönelik tekilleştirme (deduplication) ve arşivleme sistemleriyle veri depolama da ciddi alan tasarrufu ve veri işlemede hız kazancı sağlarken, müşterilerimize kesintisiz hizmet sunuyoruz.

Bulut platformu gibi sürdürülebilir bilgi teknolojileri, işletim maliyetlerinin azaltılmasını ve çevreci teknolojilerin kullanımını da destekliyor. Anadolu Bilişim Data Center’da “Yeşil BT” konseptini tüm özellikleriyle uygulama çabasındayız. Anadolu Bilişim olarak, sürdürülebilirliğin kurumların farklı ihtiyaçlarının kesişim noktasında önemli bir değer olduğuna inanıyoruz. Bu vizyonumuz doğrultusunda en son teknolojilerle donatılmış Anadolu Bilişim Data Center’da Yeşil BT standartlarına uyumlu cihazlar ve çevre dostu tasarımların en yeni modelleriyle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.”
ETİKETLER : 1041

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics