Dosya Veri Merkezlerinde Kesintisiz ve Kaliteli Hizmet i 16 NİSAN 2017 / 16:44

​Dijital dönüşüme açılan kapı veri merkezleri

Dijital dönüşüm süreçleri ve bu kapsamda yeni nesil teknolojilerin etkisiyle veri merkezleri de önemli bir değişim ve gelişim içindeler. Hem kendi bünyelerinde veri merkezi kuran hem de kapsamlı BT hizmetleri sunmak üzere veri merkezi hizmeti sunan firmalar yeni yatırımlarla veri merkezlerinin sistem altyapılarını güçlendiriyorlar.
Sunucu, veri depolama ve yedekleme, ağ teknolojileri, kablolama sistemleri, enerji sistemleri, iklimlendirme altyapıları, siber ve fiziksel güvenlik sistemleri, kabinetler gibi birçok farklı teknoloji bileşeninin ve yazılımlarının yer aldığı veri merkezlerinde temel prensibi kesintisiz hizmet sunumu oluşturuyor. Dolayısıyla tüm bu bileşenlerin de kesintisiz hizmet verilebilmesine imkan tanıyan yapılara sahip olması gerekiyor.
Farklı kanallardan gelen verilerin işlenmesi, bu verilere hızlı bir biçimde erişmenin her geçen biraz daha önem kazandığı günümüzde veri merkezleri de bu ihtiyaçlara yanıt verebilecek kapasitelere sahip olmalı. Veri merkezlerinde kesintisiz hizmet verebilmenin önemli ayaklarından birini de enerji sistemleri oluşturuyor. Hem sistemlerin kaliteli elektrik ile beslenmesini hem de elektrik kesintilerinde sistemlerin durmaksızın çalışabilmesini sağlayan kesintisiz güç kaynakları günümüzde artık işletmeler için vazgeçilemezler arasında yer alıyor. 
ETİKETLER : 1118

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics