Dosya Veri Merkezlerinde Kesintisiz ve Kaliteli Hizmet i 15 NİSAN 2017 / 16:19

Yüksek teknoloji, güvenlik ve kesintisiz iletişim

Kurum ve şirketlerin dijital dönüşüm süreçlerinde kilit görevlerden birini de teknoloji altyapısı oluşturuyor.  Teknoloji altyapısının beyni konumunda bulunan veri merkezlerinin tüm kullanıcıların hem bilgi hem de iletişim ihtiyaçlarına en hızlı ve güvenli bir şekilde yanıt vermesi gerekiyor.
Bilgisayar sistemleri ile telekomünikasyon ve veri merkezi sistemleri gibi ek sistemleri barındıran, işletmelere ait sunucuların yer aldığı veri merkezleri hakkında bilgi veren İSTTELKOM Genel Müdürü Yusuf Kotil, şu bilgileri verdi:
“Dünya genelinde dakikada 640.000 GB veri aktarımı gerçekleşiyor. Bu akış içerisinde veriyi yakalamak ve güvenli bir şekilde depolamak büyük önem arz ediyor. Bu hızlı akış içerisinde İSTTELKOM A.Ş. olarak sürdürülebilir, yüksek kapasiteli, yedekli ve kesintisiz erişim sağlayan hizmetlerimiz ile başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi olmak üzere; ihtiyaç duyan tüm kurum ve kuruluşlara veri merkezi, barındırma ve hosting çözüm hizmetleri sunuyoruz.”
Yusuf Kotil, sözlerine şöyle devam etti: “Ülkelerin kalkınma stratejileri içerisinde bilişim ve telekomünikasyon yatırımlarının güçlendirilmesi ve yaygınlaştırılması, büyümenin sürdürülebilirliği, küresel ve bölgesel kalkınmanın sağlanması için hayati önem arz ediyor. Kaynakların verimliliği çerçevesinde büyük veri yönetiminin, bunun ayrılmaz bir parçasını oluşturduğu da yadsınamaz bir gerçek.
İSTTELKOM olarak fiber optik altyapı, veri çözümleri, telsiz altyapısı, Wi-Fi ve akıllı şehir odaklı çalışmalarımız ile bilişim ve telekomünikasyon alanındaki sistemleri tek çatı altında toplayarak, kalite ve verim odaklı bir strateji ile Türkiye’yi daha ileriye götürmek için çalışıyoruz.” 
Yusuf Kotil’in verdiği bilgilere göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, bilgi teknolojileri ve iletişim alanlarındaki ihtiyaçları karşılamak amacıyla kurulan İSTTELKOM A.Ş., toplumun yaşam kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayan çeşitli teknolojik çözümler sunuyor.  Kurum ve kuruluşların bilgi ve iletişim alanındaki ihtiyaçlarını, çağın kalite standartlarında ve inovatif bir yaklaşımla sağlayan İSTTELKOM, veri merkezi çözümleri dışında şu çözümleri de üretiyor:
-Haberleşme Şebeke Altyapı İşletmeciliği Hizmeti (AİH),
-İnternet Servis Sağlayıcılığı Hizmetleri (İSS)
-Ortak Kullanımlı Telsiz Hizmetleri (OKTH)
-Akıllı Kent Mobilyaları ile İletişim
-WİFİ / İBB Wi-fi Hizmetleri
-Noktadan Noktaya Kablosuz İletişim
-Sayısal Telsiz Sistemler.
 
Veri merkezleri hizmet çözüm başlıklarını ise şu şekilde sıralamak mümkün: Bulut hizmetleri, erişim hizmetleri, güvenlik hizmetleri, hosting servisleri, sunucu barındırma ve yönetim hizmetleri.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics