Dosya Veri Yedekleme ve Depolama 2016 09 NİSAN 2016 / 10:14

Şirketler kendi iş süreçlerini iyi analiz etmeli

Bilgi teknolojilerinin hayatımızın her aşamasına girmesi ile beraber günümüzde birçok firma bilgi teknolojilerini en ince detayı ile kullanmaya başladı.
“Verilerin dijital ortamda saklanması ile beraber verinin her zaman ulaşılabiliyor ve güvenli bir şekilde saklanabiliyor olması en önemli başlıklar haline gelmiştir.” diyen Proline İş Çözümleri Yöneticisi Özkan Cem Güneyli sözlerini şöyle sürdürüyor:
“Veri depolama ve yedekleme çözümleri sayesinde şirketler, verilerini güvenli bir şekilde koruma altına alabiliyor, bu verilerden ticari faaliyetlerine olumlu etkilerde bulunacak yararlı sonuçlar çıkarabiliyor, bilgiye hızlı ve güvenilir bir şekilde erişebiliyor. Ayrıca bulut depolama sistemleri kullanılarak her yerden bilgiye erişime sağlanabiliyor. Veri yedekleme ile şirketler için en değerli bilgiler, felaket senaryolarına karşı güvenlik altına alınıyor. Kısacası bu çözümler ile şirketleri düşüşe geçirebilecek risklerin önüne geçilebildiği gibi ticari faaliyetlere hız, verimlilik ve güvenilirlik katılabiliyor.
Şirketlerin veri depolama yatırımı yapmadan önce yapması gereken en temel çalışma, mevcut ortamın doğru şekilde analizinin gerçekleşmesini sağlamaktır. Bu analizde ortaya çıkan veriler doğrultusunda bağlantı ara yüzü, bellek miktarı, disk tipi, kapasite ve yazılımlar belirlenmeli ve bu şekilde kurulması planlanan ortam için en düşük maliyet ile en yüksek performans alınabilecek sistem tasarlanmalıdır. Şirketlerin göz önünde bulundurması gereken en önemli unsurların başında güvenlik geliyor. Güvenlik politikası, bir firmanın üst yönetiminin talep ettiği güvenlik seviyesine göre değişiklik gösterebilir. Kurumların bu konuda yetkilendirmeyi doğru anlaması gerekiyor. Depolama ve yedekleme sistemlerinin tasarımlarında hata oranının en düşük seviyeye indirilebilmesi ve bu sistemlerin kurum ihtiyaçlarına yönelik olarak profesyonel bir bakış açısıyla tasarlanması, şirketlerin uzun vadede önemli oranda kaynak ve zaman tasarrufunda bulunabilmelerine olanak tanıyacaktır.”
 
 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics