Dosya Veri Yedekleme ve Depolama 2016 09 NİSAN 2016 / 18:43

Veri depolamada NAS ürünleri öne çıkıyor

Değişen ve gelişen teknoloji ile birlikte veri artışı inanılmaz boyutlara ulaşırken veri depolama, eskiye oranla daha kritik bir sürece dönüştü. Bu alandaki teknolojik çözümler ve yeni uygulamalardan biri de NAS ürünleri.
NAS ürünlerinin günümüzde her sektörden tüm ölçekteki kurumlar ve son kullanıcılar için verimli ve ideal özelliklere sahip olduğunu ifade eden Synology Türkiye Ürün Müdürü Volkan Yiğit, kurumların yüksek performanslı, güvenilir, daha fazla kapasiteye sahip, kullanıcı dostu ve verimli cihaz ve çözümleri tercih ettiklerine dikkat çekiyor. Yiğit sözlerine şöyle devam ediyor:
“Veri depolama çözümleri kullanıcılara, dokümanlara ve her tür veriye hızlı erişim ve yönetim imkanı sunuyor. Her yerden bilgi ve dokümanlara ulaşabilmek, iş süreçlerinin hızlı ve kesintisiz sürdürülmesini sağlıyor. Bu noktada şirketlerin ihtiyaçlarını doğru belirleyip, rekabet ortamına uygun teknolojileri tercih etmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Kurum bünyesinde konumlandıracak doğru teknolojik çözüm ve altyapılar, iş süreçlerinin hızlı, verimli ve tasarruflu olmasını sağlıyor. İçerisinde bulunduğumuz çağda artan veri ihtiyaçlarını karşılayacak donanım ve yazılım ürünlerinin de göz ardı edilmemesi gerektiğini söylememiz gerekiyor. Artan veri miktarı ile birlikte bu verilerin depolanmasında kullanılan çözümlerin önemini de artıyor. Kurumlar ve kullanıcılar, veri depolama ve video gözetiminde çok fonksiyonlu, yüksek performanslı ve aynı zamanda güvenilir çözüm arayışındalar. BYOD, büyük veri, bulut ve mobilite gibi güncel eğilimleri kapsayan ve bu eğilimlerin getirdiği yeni teknolojiler ile uyumlu çalışan ürünler, rekabette firmaları öne taşıyor.
Günümüzde her kurumun ve bireyin beklentileri değişlik gösteriyor. Yeni nesil veri depolama çözümleri, bireylerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde geliştiriliyor. Tek bir platforma bağımlılık ortadan kalkıyor. Bağımsız platformlar ile çalışabilen yüksek performanslı veri depolama ürünlerinin daha çok tercih edildiğini görüyoruz. Kurumlar kullanmakta oldukları BT yapılarında herhangi bir değişiklik yapmak istediklerinde, bir takım güçlükler ile karşılaşıyorlar. Bu zorlukların aşılması için kendi sistemlerine uygun, kolay şekilde entegre edilebilecek çözümleri tercih etmeleri gerekiyor. Ayrıca, bulut uygulamalarıyla da senkronize şekilde çalışabilen NAS ürünlerinin ön plana çıktığını söylemek mümkün.” 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics